Skocz do zawartości

3ds


Yamir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pomocy z 3ds max. Zaznaczam, że dopiero co zacząłem tam pracę. Zacząłem pracę w pewnej firmie i dostałem tam za zadanie zaprojektowanie oświetlenia. Tak się składa, że koledzy z działu architektury i modelarze zrobili już jakiś czas temu modele obiektów, w których mam zaprojektować oświetlenie. Udało mi się z formatu DGN eksportować do DXF, a następnie poszczególne elementy połączyć właśnie w 3ds maxie. Mój plan był prosty, wrzucić to tam, eksportować do formatu 3ds i włączyć gotowy model w programie dialux. Niestety szczegółowość elementów jest tak duża, że nawet nie same obliczenia trwają długo, a "Przygotowywanie wyników". Chciałbym uprościć model, a funkcje optymalizacji i prooptymalizacji nie spełniły swojego zadania. Doszedłem już do naprawdę skrajnych liczb i model wyglądał jak pocięte ściany, w kształcie trójkątów. Czy istnieje jakiś program, konwerter, a najlepiej opcja w 3dsmaxie, która pozwoli mi to zamienić na prostokąty? Dialux każdą ścianę tak widzi i to generuje sporo elementów, już nie mówiąc o urządzaniach jak większe silniki. Nie potrzebuję, aby model dokładnie odwzorowywał szczegóły, nawet jeśli silnik "zamieni się" w podobną co do wielkości bryłę prostokątną, to będzie okej. Nie zależy mi na szczegółowości, bo dla lampy nie ma znaczenia, czy to silnik z wyżłobieniami, czy prostokąt, czy to rura,czy prostokąt, czy to drabina etc... Zwłaszcza, że przy ręcznym projektowaniu, właśnie tak zrobię. Chciałbym dodać, że obiekt jest naprawdę duży, ma 117m, a gotowe modele, które będzie dało się przerobić pozwolą na znaczne skrócenie pracy. Jeżeli chodzi o googlowanie, to już szukam konkretnych porad od paru dni. Jeżeli to ma znaczenie, model mam również w nawisworku. AutoCad 2017, 3dsmax 2017, nawis 2016, dialux evo 6.2 (wcześniejsza wersja w ogóle sobie z tym nie radzi), co do kompa: 16gb ram, core i7-4790 (3,6GHz), Windows 10 64 bity, GTX 750Ti.

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności