Jump to content

Our Picks

Top content from across the community, hand-picked by us.

Oscars 2020, animacje prezentowane na gali
  • Like
 • 8 replies

W serwisie ART OF VFX pojawił się obszerny artykuł (wywiad) na temat tworzenia efektów specjalnych w Wiedźminie (od Netflixa). Julian Parry dosyć szczegółowo opowiada o pracy przy tym projekcie. 

Julian odpowiedzialny był całościowo za efekty specjalne. Przypominamy, że jednym z vendorów pracujących przy produkcji była firma Platige Image. Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że w sumie była to jedyna firma spoza Londynu.

Będziemy chcieli zorganizować dla Was AMA z Polakami pracującymi przy Wiedźminie. Być może się uda.

Ale zachęcamy do przeczytania artykułu: https://www.artofvfx.com/the-witcher-julian-parry-overall-vfx-supervisor/
  • Like
 • 1 reply

Wiem, że Wiedźmin jest w tej chwili na ustach wszystkich, ale o nim zapewne jeszcze sobie coś napiszemy. Chciałbym przypomnieć o innej produkcji Netflixa z polskim akcentem wartej polecenia (szczególnie w okresie świątecznym).

Jeśli dopiero kupiliście abonament Netflixa lub zapomnieliście o takiej produkcji jak Klaus Netflix - warto rzucić na nią okiem!

Przyznam szczerze, że mnie osobiście dopiero teraz udało się nadrobić zaległości bo chciałem to zrobić razem z rodziną i ... piszę ten post spontanicznie, bo tak dobrej animacji nie widziałem już dawno (a jako rodzic jestem dosyć na bieżąco😎). Oczywiście to opinia moja, ale i pozostałej części rodziny, która ze mną to oglądało przy czym córka naprawdę nie odeszła od telewizora tak ją wciągnęła historia (a nie zdarza się to często w warunkach domowych).

Przepiękna animacja, stylizacja, postacie, cały czas jest na czym zawiesić oko.

Zdaje sobie sprawę, że to zasługa większej ilości osób, ale gratulacje Szymon Biernacki oraz Marcin Jakubowski 👏 (Production Designers). Taki nasz polski akcent, ale mnie osobiście również kojarzący się z Max3D.pl bo przez lata (co prawda dawno temu), ale wiele Waszych prac można było oglądać na Max3d.pl). Być może uda nam się Was namówić na AMA? Pogodamy może o tym w Nowym Roku 😉

Szczerze polecam obejrzenie tego filmu i trochę przedwcześniej życzę wszystkim Wesołych Świąt! 🎅
  • Like
 • 3 replies

Infiniti Q60 Unreal Engine 4 RTX
kolejna pracka auto w Unrealu na RTX'ie, tym razem realistyczny outdoor z HDRi

 

po wiecej zapraszam tutaj:

 

https://www.artstation.com/plasti
https://www.behance.net/damianbilinski
  • Like
 • 0 replies

Porsche GT3RS Unreal Engine 4 RTX
tym razem interior i troche exterioru w Unrealu 4 na Ray Trace
  • Like
 • 0 replies

Firma NVidia ogłosiła iż oficjalnie dołączyła do Blender Developer Fund (Fundusz organizacji Blender) jako sponsor o statusie "Patron". NVidia zapewni dotację rzędu 120,000 € na rok, która ma pomóc również zatrudnić w pełnym zakresie dwie osoby, które będą zajmowały się pracą nad kodem głównym Blendera oraz mają zapewnić technologiczne wsparcie technologii NVidia GPU.

Warto dodać, że NVidia będzie drugim sponsorem o tym statusie zaraz po Epic Games, który zapewnił fundacji grant rzędu $1.2 miliona. 

Więcej: https://fund.blender.org/
 • 6 replies

Rekordowe 32. filmy animowane stają w walce o Oskara, który przyznany zostanie w roku 2020. Do tej pory rekord wynosił 27 i było to 2017 roku. Mamy polski akcent, na liście znajduje się film "Another Day of Life" ("Jeden dzień życia")

Jeszcze dzień życia – pełnometrażowy, polsko-hiszpański, łączący techniki animacji i dokumentu film z 2018 roku, stworzony przez Damiana Nenowa i Raúla de la Fuente, oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem, przedstawiający historię trzymiesięcznej podróży Kapuścińskiego do ogarniętej wojną i chaosem Angoli. Film nakręcony jest w technice motion capture, polegającej na „przechwytywaniu” trójwymiarowych ruchów aktorów i zapisywaniu w komputerze. Podczas 31. ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych Jeszcze dzień życia zdobył nagrodę w kategorii: Najlepszy film animowany.

 

 

 

Nominacje zostaną ogłoszone w 13 stycznia 2020 roku, a sama gala finałowa odbędzie się 9 lutego 2020r.

Pełna lista filmów:

Abominable


The Addams Family


The Angry Birds Movie 2


Another Day of Life


Away


Buñuel in the Labyrinth of the Turtles


Children of the Sea


Dilili in Paris


Frozen II


Funan


Genndy Tartakovsky’s ‘Primal’ – Tales of Savagery


How to Train Your Dragon: The Hidden World


I Lost My Body


Klaus


The Last Fiction


The Lego Movie 2: The Second Part


Marona’s Fantastic Tale


Missing Link


Ne Zha


Okko’s Inn


Pachamama


Promare


Rezo


The Secret Life of Pets 2


Spies in Disguise


The Swallows of Kabul


This Magnificent Cake!


The Tower


Toy Story 4


Upin & Ipin: The Lone Gibbon Kris


Weathering with You


White Snake 

Źródło: www.cartoonbrew.com
 • 0 replies

W internecie pojawił się zwiastun ciekawego polskiego projektu gry pt. "Uragun". To projekt gry - strzelanki typu "top-down". Gracz będzie mógł zasiąść za sterami wielkiego "mecha" i powalczyć z botami złej sztucznej inteligencji na ulicach m.in. Warszawy, Nowego Yorku, Londynu, Berlina, Beijing czy Moskwy.

Gra tworzona jest przez Kool2Play Studio. Gra zostanie na początku udostępniona w serwisie Steam (Early Access) na początku 2020 roku. 

Warto obejrzeć zwiastun i jeśli projekt wam się podoba dodać grę do "wishlist" na platformie Steam.

Więcej o projekcie:

Podstrona projektu na platformie STEAM


Oficjalna strona 

Osoby odpowiedzialne za projekt i zwiastun:

DEVELOPER: Kool2Play
Project Manager: Marta Lower
Script: Jacek Wesołowski
Storyboard: Agnieszka Jastrzębska

TRAILER:
Radikal Studio
Producer: Kuba Sobek
Animator: Tomasz Wikliński
Editor: Adam Kubrakiewicz
Artist: Łukasz Poller
Motion Designer: Kuba Sobek

Music and Sound Designer:
Antoni Sadowski (Zombie Commando)

Voiceovers:
Debbie Irwin, William Malcolm, Dominic Chambers

 
  • Like
 • 4 replies

Od 15 listopada 2019 roku na platformie Netflix będzie można obejrzeć film animowany "Klaus". Warto dodać, że po filmach dokumentanych i serialach będzie to pierwsza produkcja sygnowana marką Netflix. 

Warto tutaj wspomnieć o polskich akcentach (i to nie byle jakich!). Dyrektorami artystycznymi tej produkcji byli byli Szymon Biernacki i Marcin Jakubowski.

Od 8 listopada film będzie można zobaczyć w wybranych kinach, ale niestety nie mamy na ten moment listy kin w Polsce w którym będzie on pokazywany. Jak tylko ją dostaniemy, wrzucimy ją tutaj.

Zwiastun filmu

 
  • Like
 • 7 replies

Dwa dni temu na Humble Bundle pojawiła się możliwość kupienia pakietu dla grafików oraz twórców gier zainteresowanych m.in. silnikiem Unity 3D. Płacąc (w zależności od tego jakiego oprogramowania potrzebujecie) 25$ - otrzymujecie w zamian Corel Paintera, Gravit Designera, PaintShop® Pro Ultimate, zestawy pędzli itp... 

Pierwszy zestaw, który może was zainteresować to pakiet oprogramowania graficznego. Potrzebujecie Colre Paintera? Gravit Designera? 

 

Bundle z oprogramowaniem

https://www.humblebundle.com/software/painter-create-with-confidence?partner=max3d

 

Unity 2019 Bundle

https://www.humblebundle.com/software/unity-2019-bundle?partner=max3d

 

Zauważycie również, że linki zawierają informacje o partnerstwie Max3D. Zgadza się, zostaliśmy partnerem Humble Bundle, a więc kupująć poprzez ten link wspieracie również max3D.pl (dla was nie wiąże się to z żadną dodatkową opłatą, a więc kwota pakietów jest stała)
 • 1 reply

Kilka dni temu swoją premierę na YouTube miał krótki film (sci-fi) Ruairiego Robinsona pt. "Corporate Monster". To nie pierwszy film tego reżysera. Jeśli komuś przypadnie do gustu warto zapoznać się z pozostałą twórczością Robinsona. Warto dodać, że 2002 roku stworzył on film "Pięćdziesiąt Procent Szarości (Fifty Percent Grey)" (bajkowa historia żołnierza, który trafia do nieba, jednak nie wie, co ma tam ze sobą zrobić). W 2012 roku całkiem sporym sukcesem okazał się również inny film Ruairiego pt. "Blinky".

Corporate Monster (2019)

Pozostałe dwa filmy o których pisaliśmy na początku artykułu.

Blinky (2012)

Fifty Percent Grey (2001)

 

 
 • 2 replies

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy