Jump to content

adek

Administrators
 • Content Count

  11,928
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

adek last won the day on November 14 2012

adek had the most liked content!

Community Reputation

77 Excellent

About adek

 • Rank
  Member

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SHAKE (shakeshake.org) to nowa inicjatywa, która zawiera to, co najistotniejsze w wydarzeniach dedykowanych sztuce cyfrowej. Zaproszeni przez nas goście reprezentują różne nurty artystyczne przez co spektrum zagadnień przedstawianych podczas SHAKE, jest nieograniczone. Naszym celem jest połączenie całej społeczności artystycznej, wymiana doświadczeń i wartościowych uwag na temat sztuki cyfrowej i wszystkich zagadnień z nią związanych. Łączymy twórców z branży graficznej 2D, 3D, VFX i DTP. Dzięki SHAKE poruszamy sprawy związane z pracą zawodową - pokazujemy, jak pracują najlepsi profesjonaliści w kraju oraz poznajemy ich sposoby na tworzenie projektów na najwyższym poziomie. Rozmawiamy o tym, jakich błędów nie popełniać i czego unikać w pracy przy najbardziej wymagających zleceniach. Dzięki wymianie doświadczeń, a także budowaniu sieci kontaktów po prostu poszerzamy horyzonty. Wszystko po to, żeby praca "w sztuce" była jeszcze przyjemniejsza, jeszcze bardziej inspirująca, a także efektywna. SHAKE! Poczuj się częścią SHAKE'a! Zmieszaj się z nami 5-6 października 2019 r. w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60, Kraków). LINE UP: Marek Madej Sylwia Bomba Tomasz Strzałkowski Bartek Kalinowski Forin Alek Sajnach Michał Lisowski Więcej: http://www.shakeshake.org/
 2. SHAKE (shakeshake.org) to nowa inicjatywa, która zawiera to, co najistotniejsze w wydarzeniach dedykowanych sztuce cyfrowej. Zaproszeni przez nas goście reprezentują różne nurty artystyczne przez co spektrum zagadnień przedstawianych podczas SHAKE, jest nieograniczone. Naszym celem jest połączenie całej społeczności artystycznej, wymiana doświadczeń i wartościowych uwag na temat sztuki cyfrowej i wszystkich zagadnień z nią związanych. Łączymy twórców z branży graficznej 2D, 3D, VFX i DTP. Dzięki SHAKE poruszamy sprawy związane z pracą zawodową - pokazujemy, jak pracują najlepsi profesjonaliści w kraju oraz poznajemy ich sposoby na tworzenie projektów na najwyższym poziomie. Rozmawiamy o tym, jakich błędów nie popełniać i czego unikać w pracy przy najbardziej wymagających zleceniach. Dzięki wymianie doświadczeń, a także budowaniu sieci kontaktów po prostu poszerzamy horyzonty. Wszystko po to, żeby praca "w sztuce" była jeszcze przyjemniejsza, jeszcze bardziej inspirująca, a także efektywna. SHAKE! Poczuj się częścią SHAKE'a! Zmieszaj się z nami 5-6 października 2019 r. w Krakowskim Parku Technologicznym (ul. Podole 60, Kraków). LINE UP: Marek Madej Sylwia Bomba Tomasz Strzałkowski Bartek Kalinowski Forin Alek Sajnach Michał Lisowski Więcej: http://www.shakeshake.org/ Zobacz cały article
 3. Świetnie z tego wybrnąłeś. Nie chciałbym (ze względu na limit serwera) plików wideo. Dzisiaj do tego mamy YT, Vimeo czy właśnie Twitter. Sposób w jaki to wrzuciłeś jest świetny bo dodatkowo "promujesz" swój profil na Twitterze jeśli ktoś chciałbym Cię śledzić.
 4. adek

  Apartament nad Baltykiem

  Pięknie oświetlone, wyrenderowane. Dawno nie miałem już problemu z rozpoznaniem czy coś jest zdjęciem, a renderem.
 5. W tej chwili z tego co porównywałem - galeria działa jak w tych serwisach oprócz tego widoku. Do szczęścia brakuje widoku aktualnego po modyfikacjach. I tak jak pisałem, wszystko oprócz tych kategorii działa spoko. Zobaczymy jak będzie więcej albumów. Wysłałem zapytanie do kilku osób czy jest to możliwe i możliwy koszt. Zobaczymy.
 6. Pisałem o tym wcześniej. O co chodzi z tym kołem na nowo? Nie ma możliwości stworzenia takiego widoku o jakim piszesz (z użyciem tego silnika), ale po testach, albumy i widok ogólny daje radę. Tak naprawdę widok wspólny jest dla głównej, dla głównej galerii, jedynie podział na albumy jest w Galerii (danej kategorii jak się wejdzie) Natomiast to rozwiązanie faktycznie będzie i tak lepsze od tego co było.
 7. adek

  Heritage

  Super. Wrzuć jakąś serie bo chciałbym na FB w weekend pokazać. I od razu będę wiedział czy działa 🙂
 8. adek

  Heritage

  Masz PMy wyłączone, nie mogłem napisać, ale otworzyliśmy właśnie galerie i możesz od teraz wrzucać nie tylko pojedyncze prace, ale również albumy. Więcej:
 9. Uwaga! Ważna zmiana. Albumy są już otwarte dla wszystkich. Po sugestii m.in @Levus, @Karakan, @Loozack Wrzucając prace do galerii jest opcja albumu - tam możecie stworzyć worek do którego możecie wrzucić na razie do 10 prac. A więc na projekty powinno być idealne. Mam nadzieję, że dzięki temu faktycznie nie stracimy, aż tylu dobrych wrzutek - przykład ostatni @plasti (wrzucił jedną pracę z Porshe), kliknąłem w ArtStation, a tam naprawdę pozostaje ujęcie równie świetne.
 10. adek

  Heritage

  Przepięknie wyszło!
 11. @Levus good news! No więc sprawdzam co mamy i ... jest. Udało mi się (jeszcze nie publicznie) ustawić możliwość tworzenia albumów. Album (takie tłumaczenie) pozwala stworzyć worek - opis + tytul i wrzucić kilka prac w jedno miejsce. Jest możliwe ustawienie tego samego opisu dla nich (masowo, tych samych copyrightsów itp). Wygląda to nieźle. Kolejna dobra wiadomość to taka, że da się to zrobić nie zmieniając na razie struktury - 3D/2D/Viz. Promowanie na głównej nie zmieni się (nie powinno, nadal jest możliwość wyciągania tego na główną) Ktoś chętny do przetestowania i ma projekt z kilkoma pracami? Update: Tutaj widok główny: https://max3d.pl/gallery/category/1-galeria-3d/ Tutaj widok albumu: Widok albumu jest ładny, da się komentować album, pojedyncze prace, upload jest prosty. Przeglądając pracę z albumu - widać, że jest częścią albumu, łatwo można przejść do widoku albumu z miniaturkami. Bajka! Problem Mamy jednak dylemat z widokiem tym galerii. Albumy jakby są przed pracami. Byłoby idealnie jakby jedna z prac lądowała w feedzie galerii, po kliknięciu otwiera się album - nie ma takiej opcji. Nawet też żadnego dodatku nie widzę. Update2 Widok Galerii (główny jest OK: https://max3d.pl/gallery/) Jeśli promujemy prace z albumu, jest jedna miniaturka. Problem to ten widok: https://max3d.pl/gallery/category/1-galeria-3d/ A moze nie problem. Pytanie. Tutaj jakby albumy wskazuja do góry, nie da się teog zmienić. Wszystko co wyląduje w samej kategorii jest niżej. Pytanie na ile ten widok jest ważny i czy to faktycznie problem. Bo to też ma sens: Albumy, poniżej worek główny.
 12. Dzięki Sprawdzę, ale takiego mechanizmu jak ArtStation nie mamy. To trzeba wziąć pod uwagę. Albumy powinny być możliwe natomiast muszę przetestować jak działa widok takiego albumu. Raczej to taki album gdzie strzałki pozwalają oglądać pozostałe prace. Jutro wieczorem powinienem znaleźć chwilę aby się tym pobawić.
 13. @Karakan o tym też było wyżej. Właśnie szukam nowej nazwy bo wiem, na razie został WIP po starym forum, nowi użytkownicy mogą mieć problem i trzeba to zmienić, szukamy pomysłu. Spradziłem sobie ArtStation - z zewnątrz - nie widzę tego o czym piszecie. Strona głóna to galerie, każda praca jest innego autora, klikam na autorze, nie ma albumów, jak rozumiem tam u nich to jest jakaś osobny ficzer portfolio? Na głónej promowane są pojedyncze prace (bardzo podobnie - też podział na kategorie). Edit: Dobra, widzę już. W lightboxie to jest wyświetlane.
 14. Właśnie nie. @Levus zakłada chyba tworzenie albumów (no limit per user). Album to set zdjęć, projekt. Na pewno sprawdzę czy coś takiego jest w ogóle możliwe. Na pewno było możliwe tworzenie albumów per user. Ale wszystko do sprawdzenia. Ja trochę się martwię właśnie że to zastąpi wip. I to co pisał @Levus na początku - chciałby dyskusji a nie lajków. To się trochę zaprzecza. Bo albumy myślę, że zastąpią takie jak na FB. Będzie tam mało dyskusji. Stąd chcieliśmy i założyliśmy, że galeria będzie taka trochę wyjątkowa (i sprawdza się w 80%). Resta będzie w wipie, jeśli ktoś spyta jak wrzucić więcej - odsyłamy do WIPa. W ciągu kilku dni mam nadzieje, że będę wiedział wszystko co i jak można już,
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy