Skocz do zawartości

tło (environment) nie podlega refrakcji...


ciapaty

Rekomendowane odpowiedzi

cze, robie scenke gdzie obiekty w dalszej części planu to zwykła fotka. Wstawiona w materiał editor jako environment, mapping screen i przeciągnięta do okienka (tego pod klawiszem 8). Łdanie sie to komponuje z obiektami ale przy renderingu (max6 + mental ray), szklany walec nie załamuje obrazu z tła... szkło robiłem z materiału raytrace, glass phen i mental material i zawsze to samo, szklanego walca na tle environment map nawet nie widac (tylko lekie refleksy), natomiast obiekty z texturami załamują się i odbijają jak trzeba. Wygląda to jak by odcięto moją szklaną bryłę na styku obiektów i bitmapki z tła...

 

Co zrobić żeby szkło załamywało tło??

 

światło mam skylight z kolorem z mapy env. cylinder maping) + jakieś spoty dla refleksów.

 

final gather 500 sampli reszta default

 

z góry dziękówa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ta, probowalem z Use scene env. dla skylighta i tez kupa, na dodatek mapka z tla naklada sie na obiekty i wygląd sceny jest fatalny... wsadzilem do skylighta oddzielna mape (ten samobrazek ale z mapowaniem sferycznym) i scena jest poprawnie oswietlona ale tlo nadal sie nie zalamuje... bieda :( Trace depth dla gatera i renderingu mam wysoki (sum kolo 20 bo w moim szkle plywa woda a w wodzie plywa szklo i w nim tez cos chluypocze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno, ale jak wykluczyc plane z iluminacji skylighta??? bo ja go musze miec zeby swiecil wlasnie z bitmapy a nie konkretnego koloru a od tego swiatla plane robi sie fioletowy... w properitesach wywalilem wszytsko z mental ray zakladki i adv illumination a plane nadal jest oswietlany przez sky lighta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności