Skocz do zawartości

[flash mx] wczytywanie zewnętrzego swf-a


Marcel

Rekomendowane odpowiedzi

Problem leży nie tyle we wczytywaniu zewnętrznego swf-a co w jego usuwaniu. Mamy następującą sytuację:

 

Po kliknięciu na button wczytuję zewnętrzny plik swf, w tym celu do przycisku przypisuję kod:

 

on (release) {

createEmptyMovieClip("mc_load", 1);

mc_load.loadMovie("xeno.swf");

mc_load._x = 100;

mc_load._y = 100;

}

 

Następnie, jeżeli chcę po kliknięciu na inny przycisk w to samo miejsce wczytać inny swf wystarczy, że w kodzie zmienię nazwę doceloweco pliku, ale jaki kod należy przypisać do przycisku, w wyniku którego zawartość wczytanego do 'mc_load' swf-a zostanie usunięta z ekranu.

 

teoretycznie mogę powtórzyć kod wczytując pusty plik, jednak napewno odpowiedzią na ten problem jest jakiś prosty kod.

 

Tomku, może Ty ? ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

otóż, widzisz... zrozumiałeś go doskonale i rozwiązanie jest rzeczywiście proste, ale ja się kompletnie na stworzeniu pod tytułem flash nie znam ;)

 

Poraz kolejny, Wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było, że za proste. Czy da się zdefiniować warstwę na której zostanie utworzony 'mc_load' ? ładowane swf-y posiadają tła, które przesłaniają mi część elementów. Wydaje mi się, że flash domyślnie ładuje je na najwyższy layer, co i jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warstwe, czyli poziom definiujesz cyfrą "1" przy 'CreateMovieClip'. Jesli czesc obiektow chcesz miec ponad ladowanym swf'em, to wrzuc na glowny timeline zamiane ich poziomu. Ja to robie jakos tak:

 

mc.swapDepths(2);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem koncepcję ładowania. Teraz po przyciśnięcu buttona swf-y będą ładować się do pustego mc z instance name 'mc_load' :

 

on (release) {   
loadMovie("bristol.swf", _root.mc_load);   
mc_load.onLoad = function()   
{   
this.onRelease = function() {   
this._visible = false;   
}   
}   
}  

 

Problem jest następujący, chcę aby po zakończeniu załadowania do 'mc_load' wczytał się 'engtable.swf' do 'load_engtable'. Kod będzie wyglądał podobnie, ale co należy dodać, aby wstrzymać ładowanie do 'load_engtable'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności