Skocz do zawartości

Pliki *.mas


Gość ylid

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że od Was dowiem się najszybciej. Szukam plugin'u który pozwoli mi edytować/tworzyć pliki z rozszerzeniem mas. Są to pliki z gier (w tym konkretnym przypadku z F1 2001 firmy EA Games). Było to tak. Ściągnąłem sobie z sieci kilka torów (część miała w reklamach na torze logo 3D max sądzę zatem, że powstały w 3d maxie) - i tak sobie myślę, komuś się chciało "zbudować" nowy tor, mnie też się chce, ten ktoś wiedział jak i miał czym, ja nie mam czym - i stąd moje pytanie. Czy ktoś z Was ma/miał plugin do maxa, dzięki któremu można edytować w/w pliki, czy ktoś z Was już z czyms takim pracował ?? Proszę tylko o wskazanie drogi - z resztą sobie poradzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam go, również w wersji 2001. Ale oba pozwalają tylko na przeglądanie plików *.mas, na selektywne usuwanie i dodawanie, np.: bitmap. Edytor ten pozwala tylko podejrzeć co jest w środku ale nie daje możliwości edycji, zmian. Mogę podmienić np.: banery reklamowe na torze (bo to *.bmp), ale samego toru już nie (pliki *.mts). Mogę zmienić kolorystykę bolidów F1, napisy, reklamy ale samego ich kształtu już nie (znowu pliki *.mts). Pisząc o plugin'ie miałem na myśli taki, który umożliwi mi podgląd i edycję w maxie modeli torów i/lub pojazdów albo możliwość konwersji do formatu *.mts (części składowe plików *.mas). Niemniej dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.mam grę rfactor i chciał bym tylko zmienić kolor bolidów w pliku mas,jeśli jest taka możliwość to jakim programem i w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności