Skocz do zawartości

Problem z felgą :(


Gość MaNieK254

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaNieK254

witam

niedawno ściągnęłem sobie rhinoceros evaluation (po polsku) przerobiłem samouczki z pomocy itd. poprzeglądałem wszystkie samouczki do rhino na tej stronie i pare tych co wynalazłem w necie. postanowiłem zrobić felgę no i tu pojawił sie problem...

felgę samą w sobie potrafię zrobić ale zupełnie nie wiem jak podejść do bierznika opony. probówałem paroma sposobami i nawet nie przypominało to bierznika. nawet znalazłem jakiś tourtial do robienia opony ale i tak nic nie kumałem bo w większości samouczki są w j. angielskim a niestety ciężko mi się w takowym odnaleźć.

tak więc byłbym wdzięczny gdyby ktoś zechciał językiem laikowskim wytłumaczyć mi jak zrobic bierznik opony krok po kroku (tylko proszę was nie piszcie zebym se poczytał tutki bo to juz zrobiłem

jak juz coś to lepiej linka zapodajcie na jakiegos polskiego tutka)

mam nadzieję ze jednak ktoś pomoze

z gory tnx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm nie zrozum mnie zle ale jesli ci zalezy a masz tutek do rhino odnosnie bieznika to przesiadz sie na wersje angielską i przerób tutek - nie wiem kto wymyślił spolszczenie do rhino ale powinni go ukamienowac - wiele już sie tutaj przewijało userów z wersją pl i wcale to nie ułatwia życia. Wiec przemysl co napisałem - hej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaNieK254

Sorka zapomniałem dopisać, że niestety ale ten tutek był do maxa (moje niedopatrzenie w opisywaniu problemu). Poprostu próbuje podglądać na scrennach jak to mniejwięcej wygląda. No ale nie bardzo mi to wychodzi :(

A nie znasz jakiś tourtiali do Rhino dot. właśnie bierznika. jak byś zapodał linka to bardzo bym się cieszył :) a jak nie to trudno sie mówi :P spróbuje pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak przy eksporcie jest kiepsko ale mozna wymodelowac jak no to zalezy jaki moze byc przez zwykle projektowanie na powierzchnie krzywych moze jakies offsety no i array tu juz trzeba wiedziec co sie projektuje i co wyjdzie po arrayu czyli metoda prob i bledow albo tez takei cos wyliczyc z obwodu opony :)

 

a jak wyjdzie wmiare wmiare to mozna exportowac np. 1/70 opony i optymalizowac na maza ile sie da o ile sie da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności