Skocz do zawartości

Gra Komputerowa MMO RPG


Gość TheLoader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem programista. Programowaniem zajmuje sie od 9 lat. W swojej karierze mialem okazje programowac w takich jezykach jak pascal,delphi,visual basic,rexx,java,php,c,c++,visual c++. Aktualnie pracuje w srodowisku Visual Studio 2005 express i pisze w jezyku C++ (z uzyciem biblioteki DirectX). Mam juz na swoim koncie wlasne projekty komercyjne. Aktualnie zajalem sie trudna i niezwykle ciekawa dziedzina programowania jaka jest programowanie gier. Od prawie trzech miesiecy pisze gre komputerowa typu MMO RPG. Prace od strony programistycznej sa juz dosc zaawansowane, tzn. zrobiony jest caly szkielet projektu, podstawowe funkcje jak ladowanie i wyswietlanie mapy, wyswietlanie i zarzadzanie obiektami, przemieszczanie obiektow/postaci. W tej chwili implementuje system walki. Jedyne czego mi naprawde brakuje to modeli 3D. Nie mam w tej chwili zadnego grafika 3D ktory moglby zrobic postacie/budynki/graty do gry. W tej sprawie wlasnie pisze.

Moj znajomy grafik 2D robi wlasnie interface (GUI) do gry. Niestety nie zna sie na modelowaniu takze w tym mi nie pomoze.

 

Teraz przedstawie podstawowe koncepcje/zalozenia na temat gry.

Gra toczy sie w realiach czasow terazniejszych, klimaty male miasteczka itd. Oczywiscie pelen realizm, takze nie bedzie smokow, magii itp. Jest typu MMO czyli tylko rozgrywka sieciowa na centralnym serwerze. Jest przewidziana gra baardzo wielu (wiecej niz 1000) osob naraz. Wszyscy graja razem, w jednym wielkim swiecie.

Glowny nacisk chce polozyc na walke i handel - na te dwie rzeczy. Tzn. podczas poruszania sie po swiecie, bedziemy znajdowali rozne przedmioty. Przedmiotami tymi bedzie mozna handlowac z innymi uczestnikami gry. Bedzie mozna rowniez kupowac/sprzedawac rozne bronie. W swiecie gry bedzie wiele roznych budynow do ktorych bedzie mozna wchodzic. Jednym z nich bedzie np. bar. Bedzie mozna wejsc do niego kupic piwo/jedzenie i tym samym odnowic sobie zdrowie.

Narazie najbardziej zalezy mi na tym aby zostala ukonczona w niedlugim czasie pierwsza wersja gry. Nie chce pracowac jeszcze pol roku zanim co kolwiek powstanie. Chce, stworzyc najpierw prosta, ograniczona gre a pozniej ja rozwijac. Tak aby stawala sie coraz bardziej skomplikowana i zlozona.

Z tego rowniez powodu w pierwotnej wersji gry nie przewiduje rozbudowanego systemu statystyk/umiejetnosci. Beda cztery podstawowe wartosci:

-Zdrowie. Mozna je stracic w walce, i regenerowac poprzez zakupienie/znalezienie pozywienia czy innych rzeczy je regenerujacych (np. leki). Samo zdrowie sie nie regeneruje.

-Energia. Kiedy biegamy szybciej zuzywamy energie i pozniej mozemy przez pewien czas juz tylko chodzic, czy wolniej sie poruszac. Energia sama sie regeneruje wiec pozniej mozemy znowu biegac . Mozna przyspieszyc jej regeneracje poprzez wypicie czegos itp.

-Pieniadze. Za nie mozemy kupic wszystko. Maja takie samo znaczenie jak w prawdziwym swiecie.

-bron. Jednoczesnie mozemy posiadac rozne bornie, ale mozemy uzywac w danym momencie tylko jednej. Rozne bronie zadaja rozne obrazenia. Bronie mozemy kupowac, znajdowac czy dostawac lub zamieniac sie nimi

 

Gra w pewnym stopniu bedzie przypominala gre: http://www.runescape.com jednak nie mam zamiaru robic czegos na jej podobienstwo, czy robic plagiatu. Bedzie posiadala poprostu pewne dobre cechy tamtej gry jak nastawienie na handel, walke oraz rozmowy. Bedzie posiadala podobny system widoku (tzn izometryczny z mozliwoscia obrotu kamery). Z drugiej strony bedzie zupelnie rozna bo nie bedzie dziala sie w swiecie fantasy, nie bedzie mieczy, tarcz itp. itd. Podaje ten adres poprostu abyscie mogl mniej wiecej zorientowac sie w typie gry.

 

To jest wlasnie gra ktora nie potrzebuje (lub nawet nie moze miec) zaawansowanej grafiki ze wzgledu na jej typ i zalozenia... tzn mozliwosc renderowania bardzo wielu postaci/obiektow na raz (w czasie rzeczywistym czyli 60 razy na sekunde). Dla przykladu 100 graczy jednoczesnie, bedzie moglo spotkac sie w wirtualnym swiecie gry w jednym miejscu! Glownym atutem gry jest system rozgrywki.... grywalnosc na najwyzszym poziomie

 

Dla przykladu postacie beda posiadaly 800-1000 vertexow.

Obiekty takie jak domki, drzewka, slupki ok. 100-200.

Narazie nie wykorzystujemy technik bumpmapingu ani normalmapingu, takze koniecznosc robienia tych map odpada. W zwiazku tym prace nad modelami powinny isc dosc sprawnie.

 

Chcialbym takze poinformowac, ze w tej chwili jest to projekt amatorski (tzn. nikt nie placi mi, i ja nie place nikomu), razem wspolpracujemy, tworzymy gre i bogacimy swoje umiejetnosci. Jednak w przyszlosci, projekt ma szanse sie rozwinac i stac sie komercyjnym wtedy oczywiscie nastapi podzial zyskow w srod osob zajmujacych sie projektem.

 

Tutaj mozecie zobaczyc screena z terazniejszym wygladem gry :http://agentj.osk-net.pl/wysypisko/uploads/wod22_10.jpg

Wiem, ze wyglada to bardzo kiepsko w tym momencie ale to tylko dlatego, ze jak juz wspomnialem nie mamy grafiki. Domek robila moja byla dziewczyna ktora nie zna sie na modelowaniu, tymczasowa postac jest wzieta z jakiejs ksiazki do nauki 3dmaxa, a textury chyba gdzies na necie znalezione, GUI z kolei praktycznie w ogole nie ma (jak wspomnialem tworzy je wlasnie grafik 2D). Jesli czujesz, ze potrafilbys stworzyc jakies modele aby sytuacja wygladala lepiej - to wlasnie Ciebie szukamy!

 

Jesli jestes chetny wspoltworzyc ten projekt, najlepiej przyslij odrazu dwie probki swoich prac (render jakichs modeli). Mozesz smialo pisac do mnie z wszelkimi pytaniami. Kontakt do mnie:

GG: 713971

Mail: [email protected]

 

Pozdrawiam,

TheLoader

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności