Skocz do zawartości

alpha channel in maxwell


ar_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dwa jpegi, jeden rgb- tekstura z białymi dziurami, drugi grayscale czary z białymi dziurami ( albo biały z czarnymi dziurami, myli mi się to - próbowałem tak i tak)

Tworzę materiał maxwell diffuse, rgb idzie do color, a czarnobiały do clipmap.

Przypisuję materiał do obiektu, włączam uvw map i przeźroczystości dalej nie ma, zwykłe białe plamy+ tekstura.

 

Co robię źle, albo czego jeszcze brakuje do uzyskania przeźroczystości w maxwellu?

 

http://img409.imageshack.us/my.php?image=11cn6.jpg

 

pzdr ar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

chyba używasz jakiejśc starszej wersji ? bo w teraźniejszych materiałach nie ma opcji clipmap.

W starszych wersjach (już nie pamietam dokładnie w której) był tylko napis clipmap ale nie działał ;) - to tak samo jak opcja RESUME przy renderze , niby jest a jednak nie ma . as easy as taking a picture - hehehe

 

reasumując ;) bardzo możliwe że masz taką wersję bez clipmap skoro nie działa.

upewnij się jeszcze czy textura nie jest w skali szarości (8bit) bo takich maxwell nie obsługuje

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1.0.

 

tekstura jest w 8 bitowej skali szarości, jeśli maxwell takich nie obsługuje to w takim razie jakie obsługuje? W PS CS2 mam 8, 16, i 32 bitowe, jednak tych wyższych nie da sie zapisać jako jpegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety w tym maxwellu to pełno takich irytujących niedoróbek.

 

oprócz tego braku supportu dla skali szarości

 

np. jak używasz w materiale pliku .r2 a potem odhaczysz ptaszka aby z niego nie korzystał to nic się nie zmieni ;) trzeba usunać ścieżkę dostępu do tego pliku z material editora.

 

albo jak masz dwa layery BSDF z 100% mieszaniem i jeden zrobisz NIEAKTYWNY to materiał nie bedzie się renderował jakoby miał jedna warstwę tylko jako 50% jednej warstwy tylko renderował ...

 

porażka

,

godziny spędzone przy maxwell studio aby wykombinować czemu to nie wygląda tak jak powinno , echhh a miało być tak "izi jak tejking a pikczer"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności