Skocz do zawartości

Rigowanie w lokciu


Dr. eA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to moze ja pomoge.

 

masz juz zrigowane i zeskinowane, to teraz zegnij ten lokiec do momentu gdzie sie najbardziec kaszani i:

 

1: w Modyfikatorze Skin nacisnij Edit Envelopes zaznacz podspodem w Select, Vertices.

2: zaznacz wszystkie verts ktore sie nachodza na siebie i powoduje problemy

3: zejdz na sam dol w modyfikatorze skin do zakladni Gizmos

4:wybierz Joint Angle Deformer

5:nacisnij Add Gizmo

 

Teraz tam gdzie miales zaznaczone verts pojawi sie lattice. Nacisnij Edit Lattice. Mozesz teraz urzyc tej lattice i wymodelowac ten lokiec tak zeby ladnie to wygladalo.

 

Lattice jest przypisywany do konta kosci w lokciu, wiec jak benda wyprostowane to geometria sie nie zmieni..dopiero jak sie zegna do tego konta w ktorym dodatec te gizmo.

 

mam nadzieje ze pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem jest bardzo podobny ... reka nie zgina sie jak nalezy w lokciu. Wyglada to dokladnie tak jak na screenie u kolegi na gorze tylko ze ja uzywam bipeda i physique. Jak moge zmieniac zasieg kosci w bipedzie (chodzi o wykluczanie wierzcholkow) i jak ten problem rozwiazac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Kris nie \"panie\". Mam na imie Michal :D. Tak jak pisalem ja mam podobny problem ale ja uzywam BIPEDA i PHYSIQUE a nie SKIN dlatego nie bardzo mi to pomaga. Przemysle wszystkie wasze sugestie :) moze jakos to rozwiaze a jak nie to moze ktos napisze jak to zrobic z bipedem ??? Bo lokiec sie fatalnie zgina a poniewaz jest to moj pierwszy rig to mam mase problemow. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności