Skocz do zawartości

Skalowanie map maxwell 1.6


Jacek07

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z maxwellem 1.6

 

Robię wizualizacje w 3d maxie. Dotąd, używając maxwella 1.5 skalowałem tekstury powtarzalne modyfikatorem mapscale, lub UVWMapping. Włączałem sobie podgląd map i pięknie je skalowałem wedle swojego widzimisia.

W trakcie mojej zabawy z maxwellem 1.6 zauważyłem, że wszystkie mapy się skalują, poza mapąDisplacement.. :(

 

Czym robicie np. Trawe z Displacementem, kamienie, lub inne tego typu materiały ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Konwersja na Editable poly sprawiła, że Displacement w ogóle przestał działać (być może był to pojedynczy błąd...) :)

 

Natomiast w przypadku przysłowiowej Trawy:

*Zeskalowałem plane'a z trawą na malutką płaszczyznę - Jako, że opcja materiału Height (przy Displacement, naturalnie) jest stała - trawa odpowiednio "wysmukliła" się i nie wyglądała już jak falujące morze

*Powieliłem Plane'a za pomocą Array'a (taki ręczny tiling :)

 

-Moim oczom ukazała się piękna polana :)

 

 

Jak Ktoś ma lepszy pomysł, to dawać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... już myślałem, że jesteśmy w domu... ale tiling z poziomu tekstury (Tak, jak pięknie wytłumaczył Hindus) też nie działa :/

[a dziwne, bo jak domniemywam, Obaj jedziemy na najnowszym sofcie...]

 

A czy Wam działa modyfikator Mapscaler, albo UVWMapping dla Displacement'a Maxwellrendera???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... już myślałem, że jesteśmy w domu... ale tiling z poziomu tekstury (Tak, jak pięknie wytłumaczył Hindus) też nie działa :/

[a dziwne, bo jak domniemywam, Obaj jedziemy na najnowszym sofcie...]

 

A czy Wam działa modyfikator Mapscaler, albo UVWMapping dla Displacement'a Maxwellrendera???

 

Mapscaler - działa

UVWMapping - działa

 

Tak więc musisz kombinowac bo cos C iz zdechło. Ja testuje na:

3dsmax7, maxwellrender 1.6 (32bity), ostatni plugin do max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Chcę być na czasie.. ;)

 

Tak serio:

Wydaje mi się, że podpicowali troszkę Character Studio, ale mogę się mylic, bo dopiero zaczynam przygodę z animacją...

No i Lepiej współpracuje z *dwg'ami. Przedtem żeby importować z Autodesk Architectural Desktop'a (Obecnie - Cad Architecture) bez błędów, trzeba było zainstalować plugin. Od wersji ósmej (zdaje się) importuje dobrze...

 

Jako, że studiuję Architekture, to jest to dla mnie ważne.

 

 

A co do renderingu, to nie mam wątpliwości, że maxwell rulez ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnałeś ostatniego patcha ? powinieneś mieć 1.6.1 choć pewnie to nie maxwella wina tylko w 9.0 robal siedzi.

 

Ogólnie co do softu to nie ma się co spieszyć z instalowaniem nowości i robić za darmowego beta-testera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaogniać atmosfery, ale wciąż mam ten problem z Maxem 9 i Maxwellem 1.7.1

Skalują się wszystkie mapy poza Displacement. (UVW Mapping, Map scaler, a także tiling w opcjach materiałów...)

Pomysły już mi się kończą, a nikt jeszcze tego problemu nie rozwiązał.

 

Na razi po prostu przestałem używać displacement'a i maxwellek dostał u mnie duzego minusa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności