Skocz do zawartości

Co to za błąd?


ilmm24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Robiłem sobie testy w ramach nauki maxwella - przy okazji wnikliwie studiując forum:D. Co chwile coś zmieniałem i skończyło się tym, że mi się program "wywala". Najgorsze jest to, że nie pamiętam co zmieniłem i nie wiem o co chodzi dlatego wrzucam screeny z chwili przed "wywaleniem".

 

2399640050_4d84deda79.jpg?v=0

 

2399640054_9b612bd48b.jpg?v=0

 

I jeszcze dwa pytania przy okazji:

 

1. Co oznaczają te wykrzykniki w czerwonych kółkach w prawym dolnym rogu przy materiałach. Czy to sygnał, że coś z nimi nie tak?

 

2399640058_d8c038e6b4.jpg?v=0

 

2. Dlaczego w maxwellu nie ma podglądu tekstury w viewporcie pomimo , że zaznaczyłem opcje Show Map in Viewport W Material Editorze?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1. te wykrzykniki oznaczają, że podgląd materiału jest nieaktualny. Czyli od momentu wyrenderowania okienka coś zmieniałeś w materiale i może on nie wyglądać do końca tak jak to przedstawione jest w okienku.

 

2. chodzi Ci zapewne o podgląd textury w 3dmax a nie w maxwellu . Musisz się upewnić iż wduszona jest taka biało niebieska szachownica (show map in viewport) zarówno w poziomie MAPY jak i w poziomie samego materiału aby wyświetlić texturę na obiekcie.

 

Tak na marginesie to ja jak wybieram renderer jako maxwell to przy material editorze pozostaję przy scanline (trzeba odhaczyć kłódeczkę). Jakoś wygodniej się tak pracuje i mniej z tym problemów.

 

Co do błędów to plugin maxwellowym nie potrafi przetłumaczyć obiektów z maxa i zbudować trójkątów. Może są to zwykłe splajny bez powierzchni a może za dużo tam modyfikatorów ? może to jakieś Helpersy ? ciężko określić bez wglądu w scenę.

 

Pozamieniaj wszystkie obiekty na editable poly i sprawdź czy wtedy pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze się z przedmówcą żeby pozmieniać na editable poly :)

 

a co do textur widzianych w viewporcie to materiału maxwellowegonie zobaczysz ale wejdź w którąś z tekstur materiału (tą kluczową) i W NIEJ kliknij pokazywanie a nie całego materiału ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności