Skocz do zawartości

a ile to cholerstwo kosztuje??


rdo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przesadziłem. Kilkadziesiąt tysięcy zł a nie dolców :).

 

Szczerze mówiąc dokładnie nie wiem :). Essentials ma wszystkie podstawowe narzędzia do modelowania, teksturowania, oraz oczywiście ma standardowo wbudowanego mentalray`a. Nie wiem jak sprawa stoi z animacją. Na pewno niema modułu do tworzenia włosów, nie ma fizyki czyli soft body i cloth.

Bzyku powinien wiedzieć coś więcej. On ma essentials.

 

-edit-

Bzyku ma jednak advanced.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę - mam nadzieję - studentem. Wersja edukacyjna za 495$ to świetny pomysł. Oczywiście do nauki można zawsze używać wersji EXP, zupełnie darmowej. Nie zrobię jednak na niej żadnej konkretnej pracy(zanaki wodne i z tego co pamiętam brak zapisywania). 500 dolarów to oczywiście bardzo dużo jak na moją kieszeń, ale już np. dla studentów na zachodzie jest to bardzo korzystna oferta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W exp mozna zapisywac tylko ze jest to format zapisu inny niz .scn i a zwie sie poprostu .exp to cos tak jak mayce. Ograniczenie rozdzielczosci. mentalray nie jest w wersji standalone no i znaki wodne. chociaz dobrze ze mentala zostawili bo mayka ple nie posiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou: nie trzeba byc AFAIK studentem w polskim tego slowa znaczeniu. Student po angielsku to po prostu uczen, niezaleznie od tego czy jest w High School, czy uniwerku. No, moze na dzieciaki w Elementary School mowi sie inaczej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze.... ci producenci programów na prawde wariują z cenami - 2 tysiaki za edukacyjną.... - nieco innny rodzaj oprogramowania - narzędzia programistyczne też majją ceny ogromne... ale n.p. firma Borland swoje programy takie jak Delphi czy C++ Builder sprzedaje pełne wersje za 4000 od licencji... a edukacyjna (różniąca się tylko tym , że nie wolno na niej zarabiać) jest LEGALNIE DARMOWA - to normalne że osoby prywatnej nie stać na program za pare tysiaków - a darmowe wersje edukacyjne bez ograniczeń to moim zdaniem coś, co powinien mieć każdy poważny / drogi program.... nniezależnie czy to graficzny czy to programistyczny czy to serwerowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło połowy z tych postów to rendery mojej pracy ( obecnie żadnego serwera zewn. nie stosuje, więc musze wysyłać kilka postów pod rząd....

 

//

 

>>. No, moze na dzieciaki w Elementary School mowi sie inaczej

moja odpowiedź: na te dzieciaki mówi sie (czytaj: anuczyciel na nie mówi) \"pupils\" // chociaż z własnego punktu widzenia są \"students\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

druG tydzien,ale chyba roboczy :).

jak by tak kazdy rozdawal wszystko co ma za darmo to by bylo piekne zycie.

Ale to jest ich takie male zabezpieczenie przed freelancer-ami itp. A jak uwazasz ze to jest komercja to masz racje bo caly swiat to komercja wiec uzywaj blendera lub tez jego odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pewnoscią ma to (dość sporą) wartość... ale takie ceny (szczególnieza wersje edu) to przegięcie.... a jak freelancer chce \"oszczędzić\" (czytaj \"okrraść twórcó z ich własności intelektualnej\") to odpala kazee lub podobne gówno i sprawa załatwiona....

 

WERSJE EDU POWINNY BYĆ NIEOKROJONE I FREE - TAK JAK W PROFESJONALNYCH NARZĘDZIACH PROGRAMISTYCZNYCH BORLANDA

te do użytku komercyjnego mogą kosztować ile tylko chcą...

 

jesli uwazacie ze za duzo pisze - napiszcie to wprost

 

a swoją drogą blender nie jest taki zły - jest dostarczany razem ze źródłami, więc każddy programista (nawet taki nieprofesjonalny) może wprowadzać poprawki i/lub nową funkcjonalność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdo : Do kogo masz pretensję? Jeśli ci to przeszkadza to napisz np. do dicreeta. Może cię posłuchają i będziemy mieli darmowego max`a. Byłbym w niebo wzięty gdybym mógł korzystać za free np. z XSI. Możesz mi wierzyć na słowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no z tej rozmowy nic nie wynika, kompletnie nic. tak jak bys mial pretensje do nas ze edu sa skrocone ciete i jakies tam inne rzeczy sie z nimi dzieja a za wresje do nauki ale taka normalna trzeba placic. Taka poprostu jest polityka tych firm dla nas(Polakow) 200-400-500 $ to jest naprawde duzo siana ale gdzies indziej to jest napewno rozsadna cena. I tak jak batou jak masz z tym problem napisz maile do discreeta aliasa avida i innych moze ktos zrobi wersje free bez rzadnych ograniczen oprocz oczywiscie tego ze nie mozna na niej zarobic. Jak jeden cos takiego wypusci to moze inne firmy zrobia to samo bo beda im zazdroscic.:)

 

batou tak chyba na tej samej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności