Skocz do zawartości

Jaki zestaw do przeciętnej grafiki 3D?


Wafer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Aktualnie posiadam komputer o parametrach:

Procesor: AMD Athlon 2.8+ (2.1GHz) jednordzeniowy.

Płyta głowna: MSI KT6V

Ram: 1.5GB DDR1.

Grafika(choć to nie ważne): GeForce Fx5200.

 

Grafiką zajmuję się dość mało i do profesjonalisty jeszcze daleka droga, jednakże jak widać mój komputer jest już coś słaby, planuję wymiane, pytanie na co wymienić, jak widze na forum jedni kupują komputer za 1500zł, drudzy za 10 000zł.

Co oczekuje od komputera? Aktualnie pracuję nad animacją, scena posiada 2,4mln poly, 100 klatek, jakiekolwiek poruszanie sie w viewport'ach przy właczonych wszystkich elementach (w tym pare z v-ray i cząsteczki) na aktualnym sprzęcie jest naprawdę strasznie uciązliwe, o czasie renderowania już nie wspomnę.

Drugą sceną jest samochód posiadający troszkę ponad 1mln poly i oświetleni rowniez z v-ray poruszanie sie po scenie jest rowniez wysoce uciążliwe.

 

Chciał bym komputer który możliwie by to ogarną, aby przy takich scenach dało się w miarę płynnie pracować, aby komputer starczył na parę lat przy lekkim rozwinięciu skrzydeł w 3D.

W niedalekiej przyszłosci rowniez planuję podszkolić swoje umiejętnosci w wizualizacjach, glownie pojedyńcze pomieszczenia (kuchnia, lazienka etc.)

 

Nie chcę demona prędkości za kupe kasy czyli coś czego nie wykorzystam, chce coś optymalnego i w miarę najlepszego pod względem wydajność/cena.

 

Co polecacie?

Do wydania mam hmmm, w sumie to wy ustalcie, mogę dać zarówno 500zł jak i 3000zł.

Ps. poszukuje jedynie płyty głownej(najlepiej z zintegrowaną grafiką), pamięci ram i procesora, resztę dobiorę sobie sam.

 

Czy do czegoś takiego wystarczy Intel E5200 + 2GB DDR2, czy aby jakoś się to ruszało trzeba Intel i5 + 4GB DDR3 lub wiecej?

 

Z góry dzięki za wszelkie propozycje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności