Skocz do zawartości

Zestaw na dwóch Xeonach


Gość vip3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy taki zestaw jest dobry do wizualizacji 3D w 3DMAX?

Windows xp64 service pack 2

2 x Intel Xeon E5410 2,33 ghz

Płyta INTEL S5000 XVN/XSL

8GB RAM 2x4GB KVR667D2D4F5/4G

Nvidia GTS 250 1024MB

Dysk Seagate st3500320as 500GB 7200RPM

 

 

Czy to dobry wybór?

Czy duża ilość ramu wpływa na szybkość renderu czy 8GB wystarczy.

 

Jak ustawić plik stronicowania w Windowsie czy to ma jakiś wpływ czy raczej liczyć na Kartę graficzną w tym wypadku i obecność większej ilości procesorów?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zastaw niezły, ale ja na podobnym pracuję już 2 lata więc nowinka techniczna to to nie jest. Prawdopodobnie nowoczesny komp 1-procesorowy po podkręceniu będzie miał podobne prędkości. Ramu 8 gb to minimum przy 3d, nie wpływa on wprost na prędkość renderingu, ale potrzebny jest przy obrabianiu dużych scen i renderowaniu z dużą ilości proxy w scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oczywisice , jest to berdzo dobry zestaw.

Jednakże nie piszesz czy juz go uzytkujesz czy tesz na oku masz zakup...

a wtedy wszystko zalezy od ceny.

Na poczatek 8 GB wystarczy i tu uwaga... ilość pamięci zarówno przyspiesza ( mniej) jak i w ogóle umożliwia ( częsciej) wyrenderowanie bardziej złożonych scen.

Karta graficzna w twoim wypadku ( 3dmax) nie odgrywa w procesie renderingu zadnej roli.

 

pzdr

wallop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej karty graficznej to obecnie wiele wytwórni softu pracuje nad renderingami za pomocą GPU. Na forum pojawiło się już dużo informacji o tym. I tu zastanawia mnie czy warto ładować kasę w Xeony, czy nie lepiej kupić jakiegoś mega dopalacza graficznego i poczekać aż będzie soft wykorzystujący rdzenie grafiki do renderu. Szybkość liczenia przez GPU przerasta nawet dwa xeony.

Więc, może lepiej silnego PCta z jakimś I7 i potężną kartę graficzną. Renderować będzie przyzwoicie, a w przyszłości praca przesunie się na GPU. Mało tego, można zawsze dołączyć kolejne garafy na SLI czy Cross Fire. Oczywiście licznik prądu wygra wyścig z czasem , ale zaoszczędzisz na ogrzewaniu mieszkania :)

Jeśli chodzi o ram , to tak jak wyżej , nie wpływa na czas renderingu a na możliwość załadowania skomplikowanych scen czy specyficznych systemów np. Hair and fur , proxy itp. Ja mam 8 Giga i bardzo rzadko to wypełniam. Ewentualnie szybkość pamięci będzie miała znaczenie w czasie renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

Generalnie pracuje na tym lecz nigdy nie zagłebiałem się czy dobry zestaw stworzyłem.

 

Czy coś może przyśpieszyć rendery?

System Windows 7?

 

Jakie ustawienia powinny być w plikach stronicowania czy jest to ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, myślałem, że dopiero chcesz kupić sprzęt. Ogólne to zestaw jest niezły. Co do szybkości to na forum są jakieś benczmarki , możesz porównać z wynikami innych userów.

 

A czemu chcesz ustawiać coś w pliku stronicowania ? Te pliki są wirtualnymi ramami, w przypadku kiedy cała pamięć jest wypełniona, ale jeśli jej całej nie wykorzystujesz to te pliki nie mają wpływu na szybkość pracy.

 

Tu masz linka, co prawda do Win Xp. ale coś się dowiedzieć można :

http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_01.php

http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_ram_03.php

 

Windowsa 7 mam. Nie zauważyłem znacznej różnicy w czasie renderingu, jedynie poprawę w pracy z samym systemem.

 

Najlepszą metodą na przyśpieszenie liczenia jest optymalizacja sceny i ustawień renderera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

 

Dzięki za info.

 

Jest gdzieś dobry wątek na temat optymalizacji ustawień czego należy unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności