Skocz do zawartości

viewport max 2012 (nitrous) - jak wykorzystuje gtx/quadro


Gość Banan z polnocy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Banan z polnocy

witam wszystkich grafikow

przymierzam sie do inwestycji w sprzet i pytanie jest takie:

jak nowy viewport(nitrous) w max2012 radzi sobie z kartami graficznymi

 

nie znam sie ale po obejrzeniu filmikow prezentujacych nowego maxa widac ze filozofia wyswietlania grafiki jest troche inna niz wczesniej, zawartosc okna wyglada jakby byla dorenderowywana gdy zto co jest przestaje sie ruszac

 

przedtem podobno quadro radzilo sobie sprawniej z pokazywaniem wszystkiego naraz, jednak teraz warto spytac czy jest tak nadal

(zakladajac ze przedtem w ogole tak bylo)

czy ktos z was mial juz moze zaszczyt sprawdzic jak dziala np quadro 4000(bo taki rozwazam w inwestycji) i porownac z dzialaniem gtx580 (bo taki tez rozwazam) ??

(obozu ati nie rozwazam ze wzgledu na gpu render)

 

a moze z racji "dorenderowywania" zawartosci viewportu nowy max potrafi wykorzystywac wiecej niz jeden procesor graficzny?? wtedy nabieralaby sensu inwestcja w gtx590, albo jakas kombinacja sli

 

mafida w jednym z watkow o nowym maksie

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=75309&page=5

napisal ze viewporty sa teraz wielowatkowe, ale nie wiem czy chodzi tu o przeliczanie zmian w geometri przez cpu (np nalozenie modyfikatora) czy poprostu wyswietlanie tego co jest z wykorzystaniem wielu cpu

 

jesli ktos z was zna teorie/filozofie wyslwietlania w maksie 2012 bede bardzo wdzieczny za oswietlenie mej zaciemnialej bani

 

bede rowniez wdzieczny za slowo komentarza zwlaszcza tych ktorzy mieli zaszczyt przetestowac sprzet i maxa o ktorych pisze

jesli ktos z was trafil na jakis artykul traktujacy o powyzszym rowniez bede wdzieczny za namiar

 

temat dotyczy swiezej sprawy wiec licze na to ze tresci ktore (mam nadzieje) pojawia sie ponizej posluza wiekszej ilosci forumowiczow

 

z gory dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odnosnie kart i wydajnosci w komentarzach do filmu napisano.

 

"@shinkanski I tried it with 8800, 260, 460 and quadro 5000. fermi generation is ofc faster, and allows you for higher amount of lights. they were great with 2011 and they are even better with 2012. "

 

Nie wydaje mi sie zeby ten max obslugiwal dual GPU czy sli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to wszystko działa niż na 2011 zaktualizowałem tydzień temu na 2012 i jak na razie nie mam zastrzeżeń.

 

Jedyna wada ze się robi głośno od obrotów wiatraka na Karcie ale wreszcie karta jest zaprzęgana do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Banan z polnocy

ok, dzieki wam Predator i RafalPL za wskazowki, ktore niosa pozytywne wiesci o nitrous

 

jednoczesnie czekam na dokladniejsze wiesci o tym czy w nitrous gtx dorownaly wydajnoscia do quadro, i zdecydowane potwierdzenie/zaprzeczenie wykorzystania multi gpu przez nitrous

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności