Skocz do zawartości

Zestaw PC: 5000zł


Gość arakin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do zakupu komputera, który miałby mi głównie służyć do pracy graficznej. Niestety, moja orientacja w temacie sprzętu komputerowego już dawno się zdezaktualizowała, dlatego prosiłbym o pomoc w wybraniu komponentów.

 

Zwykle korzystam jednocześnie z kilku programów pakietu Adobe, w tym After Effects. Ostatnio coraz więcej pracuję również w 3DS Maxie, zaczynam również dłubać w UDK. Generalnie idę w kierunku animacji i grafiki 3D, więc chciałbym żeby sprzęt był dostosowany głównie do tego typu pracy. W wolnym czasie sam hobbystycznie recenzuję gry, więc dobrze by było, gdyby sprzęt pozwalał też na w miarę komfortową zabawę w nowe tytuły, chociaż nie jest to priorytetem. Mój budżet to maksymalnie 5000zł. W skład zestawu nie wchodzi monitor :)

 

Sznupałem nieco po internecie i mam kilka pytań.

 

Jak obecnie wygląda sprawa z płytami dwuprocesorowymi? Czy wzrost wydajności jest wart uwagi i czy możliwa jest taka konfiguracja w tym przedziale cenowym? Nie jestem też pewien czy dobrze zrozumiałem, ale czy do każdego procesora należy przyporządkować osobną pamięć RAM?

 

Zależałoby mi również na w miarę cichym i wydajnym chłodzenia - w przypadku renderowania animacji bywa, że komputer pracuje na wysokich obrotach przez kilkanaście godzin, także w nocy. Problemem jest, że w tym samym pomieszczeniu śpię i chociaż sam już nieco przyzwyczaiłem się do szumu wentylatora, to moich współlokatorów irytuje hałas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności