Skocz do zawartości

Pomoc przy wycenie projektu


PBoro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Wiem,że nie jest łatwo wycenić coś czego się samemu nie robiło,ani widziało,ale każda opinia będzie pomocna. Zrobiłem projekt grafiki na deskę kiteboarding w rozmiarze 150x50 cm. Grafika malowana w PS. Żadne kształty,obiekty. Wszystko od początku malowane pędzlami artystycznymi. Na projekt składa się: Grafika na wierzch,grafika na spód,3 rozmiary desek,na każdy rozmiar inna kolorystyka. Projekt gotowy do druku. Druk wstępny zrobiony,wszystko ok,więc pozostała kwestia wyceny. Proszę o fachową radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Projekt gotowy i wycena dopiero idzie?? Ciekawe :)

A tak na serio, to podlicz ile czasu zajęło przygotowanie Ci kompletnego materiału od początku pracy po przygotowanie do druku. A następnie pomnóż to przez stawkę na jakiej zwykłeś pracować. Powinieneś potrafić wycenić swoje umiejętności, nie uważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy projekt na zlecenie dlatego założyłem ten temat. Jeżeli chodzi o ten projekt to poprzeczkę zawiesiłem sobie wysoko. Sporo czasu mi zajęło przygotowanie tego. Efekt końcowy bardzo mnie zadowolił jak i mojego zleceniodawcę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma jeszcze czy to jednorazowa grafika dla kolesia, który chce mieć oryginalną deskę, wtedy skasuj z 500zł., no chyba, że kolega, wtedy w grę wchodzi skrzynka piwa + duża pizza. Co innego jeżeli to klient, który później będzie sprzedawał te deski hurtowo i kosił na tym grubą kasiorę, wtedy kasuj z 5k. Co innego jeżeli to początek dłuższej współpracy i będziesz głównym grafikiem wyznaczającym trendy graficzne w tejże firmie i powstanie cała kolekcja desek z Twoimi grafikami, a później kolejna itd., wtedy weź za każda grafikę 1200-1800zł. :-)

 

Ja osobiście tak bym to wycenił, no ale ja mogę sie nie znać bo jestem ze wsi.

 

...a tak poza tym to jest oddzielny temat do takich wątków: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=15861&page=383

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie o taką konkretną odpowiedź mi chodziło! Dziękuję bardzo. To ma być dłuższa współpraca i więcej projektów. Nie tylko na deski. Do tego jeszcze dochodzi logo. I dzięki za link bo rzeczywiście ten dział przeoczyłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności