Skocz do zawartości

Odnosnie działu 2d - Szkicowniki vs Teczki


SBT77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Chciałbym poruszyć pewną kwestię związaną z działem 2D.

Swego czasu prrrszalony w którymś ze swoich postów zauważył, że wielu ludzi krępuje się otworzyć własne teczki, ze względu na brak skilla (przykładowo - ja do nich należę :D). Wiadomo że w dziale pojawiają się bardzo dobre, skończone prace 2D (i chwała za to ich autorom) - ale bywają też teczki treningowe, szkicowe - i to też nie jest złe, ale imho obecnie zrobił się mały bałagan... W poddziale warsztat jest wątek "domowe przedszkole" ale niestety nie wyczerpuje on wszystkich kwesti związanych z ćwiczeniami w 2D.

 

Przyszedł mi do głowy pewien pomysł - aby wydzielić w dziale warsztat miejsce na teczki - szkicowniki, gdzie każdy umieszczałby takie prace treningowe / szkice jakie uzna za stosowne, a w głownym 2D prezentowano by dopracowane ilustracje, ew wipy.

 

Nie chcę dzielić userów na lepszych i gorszych, nie chcę wywracać wszystkiego do góry nogami

Niech każdy sam decyduje co gdzie umieścić. Po prostu imho obecna formuła jedynie Teczka i WIP zaczyna trzeszczeć w szwach... Dla mnie "Teczka" to zbiór skończonych, dopracowanych plastycznie ilustracji, "WIP" to wątek w którym użytkownicy wspólnie zastanawiają się co zrobić aby daną pracę można było z czystym sumieniem wstawić do wspomnianej "Teczki".

 

A gdzie miejsce na szkice, trening, takie codzienne mocowanie się z materią twórczą ? Obecnie wielu ludzi wrzuca to w teczki, ale czy nie lepiej wydzielić chociaż szkicownik ?

 

Zapraszam do dyskusji, polemiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie bój sie

 

Nie boję się, to nie kwestia strachu.

Jeśli chodzi o głaskanie to zwyczajowo pozwalam głaskać się jeno mojej żonie :D

 

ps: zawsze jak ktos nowy przychodzi na forum to chce rozdzielac watki i robic rewolucje, nie wiem czy mi sie wydaje czy tak naprawde jest :D

 

Pewnie tak jest, bo jak siedzisz długo to zaczynasz się przyzwyczajać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę że nic z tego. Trudno - po prostu otworzę sobie sam szkicownik i tyle...

 

EDIT: OK, bo widzę że kwestia już kilka razy powracała

 

Może po prostu oddzielić finished od wipów tak jak jest w 3d ?

Edytowane przez SBT77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności