Skocz do zawartości

GF 250 1GB na ...?


Gość RafalPL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RafalPL

Witam

Pytanie brzmi, co na miejsce GF250 1GB pracuje w 3D MAX 2011 + PS CS5 a niebawem dojdzie Adobe AF CS4 i napisze tak do Photoshopa to będzie do Max-a już są problemy, jak nawale w scenie obiektów po mimo stosowania proxy i nawet ukrywania obiektów, ja nie lubię mieć wszystkiego powyłączanego, bo się czasami zapominam. Dopisze ze są problemy w Mental iRay nie dość ze wolno liczy to pokazuje się taka siatka zastanawiam się nad Quadro 2000, GF570,560TI widziałem jak GF570 sprawuje się w iRay w porównaniu z moja karta to przepaść dzieli

Na czym mi najbardziej zależy

Wydajność, Kultura pracy (Temp + DB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Quadro 2000 nie zaskoczyła mnie niczym poza wysoką ceną. Może to kwestia sterowników (miałem znalezione i zainstalowane automatycznie przez windows 7) ale wydajnosć tej karty w 3dmaxie niewiele odbiegała od GF 8800 GT a kosztuje w PL ok 1800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Od wczoraj bawię się Adobe AF CS4 ten już widzę korzysta z grafiki, bo się głośno robi (wiatraczek).

Zrobiłem parę testów porównywałem moja grafikę z Quadro 2000/4000/GTX570 i największa przepaść jest na GTX570 raczej się na nią zdecyduje tylko przydałaby się z 2GB ram widzę ze są dostępne, ale GTX560 2GB, Quadro 4000 jest dobra, bo praktycznie w każdym teście od 20FPS w górę wydajniejsza od mojej a 2000 wypada tak sobie (poziom GF450/460).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy gtx 570 albo 560 jest w maxie dużo lepsza od gtx 460. Też muszę zmienić kartę i zastanawiam się co wybrać. Na razie jestem za gtx 460, ale nie miałem okazji testować 560/570. Fajnie jak by ktos kto ma podobny sprzęt napisał parę słów o wykorzystaniu jej w vrayu rt w trybie open cl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

mnie tylko denerwuje ze nie testuje się kart w programach graficznych tylko gierkach a to mnie akuratnie nie interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko denerwuje ze nie testuje się kart w programach graficznych tylko gierkach a to mnie akuratnie nie interesuje

 

Mnie rowniez gry nie interesuja ale jak wspomniales testow w programach brak wiec trzeba miec jakies odniesienie.

 

Tutaj test i porownanie 4xx do 2xx [JX3 Benchmark – PhysX & Lightning, FluidMark]

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_PhysX_JX3,_MKZ_i_FluidMark-3084/strona/10211.html

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testów w programach nie zrobią, bo sterowniki tego nie obsługują poprawnie i nawet konfiguracja systemu ma znaczenie. Ja byłem w szoku jak 280 w viewporcie śmigała wolniej niż moj mobilny radek przy zabawie Blenderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Test Quadro 2000 cena do 450$

Test Quadro 4000 cena ok 780$

 

Wychodzi na to ze nie opłaca się kupować od quadro1700 do 1800 tak dla innych jak by się pytali w przypadku Quadro 4000 to modeli 3X00.

 

Co do działania w MAXie z tego co mi wiadomo to Quadro 4000 jest chwalone jedyna wada karty są temperatury ale ma chłodzenie jedno slotowe.

 

 

A jak się maja karty z serii GTX500 jedynie tutaj dopisze ze jest różnica pomiędzy seria 200 chodzi o iRay ale nie wiem jak w innej pracy.

 

 

teraz to ja niezdecydowany

 

i taka prośba jak ma ktoś karty z serii GTX5X0 niech w jakiś sposób opisze działanie w aplikacjach (MAX,Maya,Blender,Adobe AF, itd)

 

Szczegolowy Test do seri GTX480

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testy Nvidia Quadro 5000 Professional Graphics Card Review w porownaniu do geforca 470 i fx4800

 

Testy w programach:

 

SPECViewperf 11.0

3ds max 9

AutoCAD 2011

CINEBENCH R11.5

Maya 2011

SolidWorks 2010

3DMark Vantage

 

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/nvidia-quadro-5000.html

 

 

info na temat rodziny quadro :

http://www.xbitlabs.com/news/video/display/20100727145115_Nvidia_Announces_Release_of_New_Generation_Quadro_Professional_Graphics_Solutions.html

 

The family of the new Quadro solutions consist of five products:

 

•Quadro Plex 7000, with 12 GB (total) of memory and 896 stream processors;

•Quadro 6000, with 6 GB of GDDR5 memory and 448 stream processors;

•Quadro 5000, with 2.5 GB of GDDR5 memory and 352 stream processors;

•Quadro 4000, with 2 GB of GDDR5 memory and 256 stream processors;

•Quadro 5000M, mobile workstation GPU with 2 GB of GDDR5 memory and 320 stream processors;

 

Ja mam radka 4870 naprawde dobrze sie spisuje. Mysle ze jesli ktos nie mysli o renderingu gpu to 6950 jest swietna alternatywa dla gf4xx 5xx

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jesli ktos nie mysli o renderingu gpu to 6950 jest swietna alternatywa dla gf4xx 5xx

 

Żeby myśleć o renderingu gpu potrzebuje konkretnych informacji z pierwszej ręki odnośnie zastosowania tego w vrayu 2.0. Jak się okaże że to ma sens to rozważam nawet wsadzenie dwóch kart do liczenia gpu. Jak wyjdzie na to że to porażka to wystarczy wtedy zwykła karta która dobrze radzi sobie z vieportami.

 

Ciekawe że wszyscy przesiedli się na nowego vraya a nikt nie napisał jeszcze o użyciu gpu w trybie rt. Ja za późno dowiedziałem się o dodatkowym sofcie obsługującym CUDA i w czasie testów quadro 2000 i gtx 460 w trybie rt na open cl wychodziła ch.. ówka. A teraz już nie mam tych kart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość to bierz quadro w operacjach na siatkach jest wydajniejsze od zwykłej karty od 300-400%.

Swego czasu testowałem Quadro FX5600 z Radeon'em HD 5890 i quadro przebijało Radka o średnio 350% (mówimy cały czas w operacjach na siatkach). Oczywiście trzeba zainstalować sterowniki quadro dla maxa bo jeżeli tego się nie zrobi to max widzi kartę jako zwykłą odpowiadającą danemu modelowi Quadro.

Inna sprawa ma się w Iray, gdzie render korzysta z GPU. Jak wiadomo Quadro przegrywają z kartami do gier i pod względem wydajności i w Iray quadro, że tak powiem wysiada. Testowałem obecną Q FX4800 i renderuje się dłużej niż na wolniejszym systemie, ale szybszej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Zdecydowałem się na Quadro może być to dziwne, bo niby karty do gier są szybsze tylko, w czym, grach w takowe praktycznie nie gram może raz na ruski rok a kupować GTX570 i się męczyć się z bledami czy niestabilnością a może z wydajnością nie mam zamiaru, bo już raz tak zrobiłem i teraz żałuje, bo ponoszę dodatkowe koszty niby chciałem oszczędzać a teraz musze wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Quadro może być to dziwne, bo niby karty do gier są szybsze tylko, w czym, grach w takowe praktycznie nie gram może raz na ruski rok a kupować GTX570 i się męczyć się z bledami czy niestabilnością a może z wydajnością nie mam zamiaru, bo już raz tak zrobiłem i teraz żałuje, bo ponoszę dodatkowe koszty niby chciałem oszczędzać a teraz musze wydać.

Jak się wstrzymasz kilka dni to będe miał GTX580 do porównania z Quadro FX4800.

Jeżeli zależy Ci na komfortowej pracy na siatkach i robisz duże sceny to kup Quadro. W miarę możliwości nie trzeba ukrywać obiektów, ponieważ karta sobie doskonale z nimi radzi. Jak przymierzasz się do AutoCada to Quadro wymiata. Poza tym to zwykła karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

dokładnie potrzeba mi do 3D max 2011 x64, Adobe After Effect.

Quadro FX jest mniej wydajne od Quadro (bez FX) nowa seria nawet quadro FX3800 ma wydajność nowego 2000

 

chętnie zobaczę porównanie GTX580 do FX4800

 

Jak na razie wybrałem Quadro 4000 (5000 są troszkę za drogie) a jak na złość nie mam SLI tylko Crossfire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc różnica pomiędzy Quadro starszej generacji i nowszej w 3dsmax'ie jest kilkuprocentowa. Największe różnice widać w Cadzie. Porównując moją poprzednią kartę Quadro FX 5600 do FX4800 (nowszy typ, ale niższy poziom) jest kilkuprocentowe na korzyść FX4800. Przyspieszenie widać za to w 3D Mark w stosunku do starszej generacji FX5600.

Podobno (tak piszą na stronie nvidii) karty quadro dają lepszego kopa w Iray. Tylko zastanawiam się jakim cudem ponieważ Quadro 6000 ma 448 jednostek cieniujących a GTX580 ma ich 512.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gf 285, 295 ? W tym teście co podesłałeś wypada bardzo dobrze. Ma ktoś to? Dobre to?

 

Siwy doczytalem ze VrayRT wykrywa w gf295 dwa GPU i jest mozliwosc wlaczenia/wylaczenia kazdego z osobna. Podobno to to dziala jak 275 w SLI ale zuzywa mniej energii.

 

Sam sie zastanawiam na ta karta czy ktos moze ja testowal w renderingu GPU?

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności