Skocz do zawartości

Ustawienia światła - nie otwiera się "lights"


ItsAgainMe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, od kilku dni jak kliknę "perspective" i otwiera mi się menu wyboru typu widoków, kamery i światła, nie mogę dostać się do tych dwóch ostatnich. Gdy klikam "lights" albo "cameras", kompletnie nic się nie dzieje :/ Nie wiem czy to jest związane, ale oprócz tego, przy renderowaniu mam białe otoczenie które daje wystarczająco mocne światło, by przepalać niektóre elementy. Nie ma żadnego źródła światła, a render wygląda tak... Tło wychodzi przezroczyste. Dodam jeszcze że ustawienia vraya brałem z tutorialu na youtubie, a potem ustawiłem wszystko według tego poradnika chaosgroup z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ok, chyba jednak miałem źródło światła, przepraszam. Teraz w załącznikach wrzuciłem render bez żadnego źródła (czy to białe tło jest normalne?) i rzut. Budynek stoi na płaszczyźnie w kształcie zbliżonym do trapezu, a materiały i budynku i płaszczyzny to VrayMtl. Na trzecim załączniku jest render z vraylight. Problem nadal pozostaje w zarządzaniu kamerą i światłem. Gdy mam zaznaczone źródło światła, w trybie realistic wszystko jest ok, (tło jest ciemne. Przy renderowaniu robi się białe). Gdy nie mam zaznaczonego światła, nie świeci ono. Nie mogę go zablokować żeby świeciło cały czas w realistic, bo nie otwiera mi się to menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności