Skocz do zawartości

Zestaw PC do 3dsmax


Lukii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co myślicie o takim zestawie ? będzie używany pod 3ds maxa vraya i photoshop:

procesor : INTEL Procesor Core i7-4790 4GHz

płyta główna: ASUS Z87-PRO

karta graficzna: GIGABYTE GF GTX760 2GB

chłodzenie : SCYTHE SHURIKEN REV.B (SCSK-1100) S478/775/1366/75

zasilacz: THERMALTAKE SMART SE MODULAR 730W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Są elementy w komputerze na których nie należy na pewno oszczędzać do takich zalicza się chłodzenie, to co podałeś kiepsko się sprawdza na procesorach 4 rdzeniowych a szczególnie takich które będą poddawane wielogodzinnej pracy pod pełnym obciążeniem Z tanszych wart polecinia jest:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

natomiast z ciut drozszych:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-black-white-fm1-am2-am3-am3-lga775-lga1150-lga1155-lga1156-lga1366-lga2011-tr131-517030/

Dlaczego do tego sprzętu jest wsadzony taki zasilacz ? Dobrej klasy zasilacz 80+gold wystarczy z zakresu 550-630W i tak będziesz miał spory zapas mocy nawet w przypadku np przyszłej wymiany karty graficznej, szczególnie ze kolejna seria GTX jest znaczniej mniej prądożerna od serii 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

Taka konfiguracje podał mi Pan w sklepie dlatego tez wcześniej chciałem skonsultować to z wami :), używał zestawu będę do modelować, texturowal, renderował i postprodukcja .

Ram w tym zestawie mal być : DDR 2 x 8 GB Kingston 18666 MHz HyperX Prodator CL10

Tez tak uważam ze na niektórych rzeczach nie ma co oszczędzać dlatego pytanie do was co lepiej było by użyć tak żeby stworzy z tego dobry sprzed chyba ze macie coś jeszcze innego do zaoferowania??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko zależy od budżetu jaki masz do wydania. Jesli chodzi o pamięci to bym wziął z ciut niższym taktowaniem natomiast z mniejszym CL np:

http://www.komputronik.pl/product/176241/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Kingston_HyperX_DDR3_2x_8GB_1600_MHz_CL9_XMP_Beast.html

Oczywiście przy odrobinę większym budżecie można by było wziąć procek i7 4790K z naprawdę porządnym chłodzeniem jakim jest Noctua NH-D15. Co do zasilaczy zerknij na produkty Seasonic wysokiej klasy zasilacze nie ma spadków mocy po ich dłuższym użytkowaniu> Co do płyty głownej to dobra płyta pod ten procesor jest, odrobinę tańsza od wcześniej ci oferowanej http://www.komputronik.pl/product/230218/Elektronika/Sprzęt_komputerowy/Asus_H97_PRO.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od wielkosci scen.

w renderingu na gpu scena jest ładowana TYLKO i W Całosci do pamieci karty i to jest jego ograniczenie. Jeżeli pamieć będzie przkroczona nic nam się nie wyrenderuje. W związku z tym lepiej miec więc jakiś zapas ram-u.

sugeruje min 4 GB a jescze lepiej 6 GB.

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krycha182

niedawno wyszedł GTX 980, pieniądze podobne do Twoich propozycji, a zawsze to najnowszy sprzęt. Ram w karcie wiadomo jak najwięcej, ale kiedyś dosyć popularne było pakowanie dużych ilości ramu do bardzo słabych kart, gdzie ten ram się marnował i miał za zadanie jedynie ładnie prezentować się na pudełku. Raczej nie tyczy się to kart z końcówką 70-80 czy Ti. Jednak jeśli chodzi o karty z serii 900 pojawiają się głosy, że coś z Cuda nie hula (może to być przejściowy problem ze sterownikami)

 

https://forums.adobe.com/thread/1581679

 

__________________________________

edit

komentarz z morele o Gigabyte GeForce GTX 780 Ti, 3GB GDDR5 GV

 

 


    [*=left]Ten produkt to czysty żart producenta Gigabyte. Pomimo fali krytyki i skarg w Internecie, zaryzykowałem zakup, niestety. Niektóre sklepy wycofały produkty tej firmy po fali usterek i niedopatrzeń jakościowych ostatnich modeli (np. GTX 780Ghz i 780Ti OC). Karta wali artefaktami na BAZOWYCH zegarach w benchmarkach!!! Praktycznie nie da się podkręcić, piszczy, huczy i terkocze pod obciążeniem. W dobrze wentylowanej obudowie w idle było nawet 40-50 stopni... Problemem są tutaj moduły pamięci stykające się z heat sinkami, które doprowadzają do ich przegrzania i karta się sypie na fabrycznych zegarach, nie mówiąc już o fatalnej kulturze pracy. Przestrzegam wszystkich przed kupnem tego badziewa, sprawdzcie sobie w sieci ilość skarg i reklamacji tej karty, jest ogromna. Mnie szczęśliwie udało się ją zwrócić i odzyskać pieniądze. W takiej cenie takie usterki to po prostu skandal. Nigdy więcej Gigabyte, nigdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat który dałeś tyczy się najtańszej wersji 3GB za 1,5k Gigabyte który wiadomo nie robi najlepszych wersji. Moja wersja to wersja stix która jest chłodzona podwójnym radiatorem gdy nie przekracza 65C wentylatory się nie włączają.

 

Karta GTX 980 jest typowo do gier ma 4GB i mniej CUDA bo tylko 2k więc nie uważam żeby była lepszym wyborem ale jeżeli ktoś uważa że się mylę niech wypowie się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał cokolwiek byle by miało więcej pamięci.. róznica w prędkości nie jest aż tak wielka.

 

wszystko zależy czym się zajmujesz jak packshoty małe sceny noto walisz na prędkość i 4gb ci wystarczy jak idziesz w archwiz to i 6 giga będzie trochę mało na exteriory. Inna sprawa czy używasz karty tylko do materiałow czy do finalnego renderingu to wszystko ma znaczenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie z mojej strony to jest bardziej gdybanie, pisze to co mi się przypadkiem przewineło w newsach. Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto używa gpu do renderingu i ma te karty pod ręką. Nie wiem, na forum Octane czy w wątkach o iray powinno przewijać się zestawienie wydajności kart. Z zaproponowanych przez Ciebie kart "imho" 780Ti powinna być lepsze (o ile się orientuje Ti to zawsze większy wypas) ale znowuż goła 780 ma dwa razy więcej ramu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylemat jeszcze większy rozpisałem sobie to lekko.

780TI - 5:09 (3GB 2200zł)

780 - 6:48 (3GB 1500zł)

980 - 7:04 (4GB 2300zł)

970 - 8:36 (4 GB 1400zł)

770 - 10:00 (2gb 1100zł)

780 stick - 6:56 (6GB 2400zł)

 

możesz podać linka skąd wziąłeś te testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za to co napisze albo załóżcie nowy temat albo nie zaśmiecajcie tego wątku było jasno na temat kompa do vray i photoshopa także temat karty graficznej i renderingu na niej jest typowym śmieceniem po wątku vray nie renderuje na GPU i na pewno w najbliższym czasie się to nie zmieni. Poproście moderatora aby wasze posty umieścił w nowym temacie. Wasze informacje mogą się komuś przydać ale na pewno nie będzie ich szukał w wątku na temat zestawu do max+vray :)

 

Lukii zerknij do tego posta były całkiem fajne zestawy zaproponowane właśnie przez firmę która wymieniłeś http://max3d.pl/forum/threads/96444-dwa-procesory-który-byście-polecili?p=1228947&viewfull=1#post1228947

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności