Skocz do zawartości

Początki


Czarnyv2

Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim, od jakiegoś miesiąca powróciłem do swojej pasji z dzieciństwa a mianowicie rysowania ołówkami . Jestem typową kopiarką, która przerysowuje grafiki z internetu. Wiem Panowie i Panie, że nie jest to zalecane, ale takie rysunki są dla mnie formą relaksu po pracy i nie wiąże z tym żadnej przyszłości jest to po prostu zabawa. Jako świeżak w temacie mam parę pytań, waszym zdaniem jest jakikolwiek sens w szkicowaniu figur geometrycznych i martwej natury jeżeli nie będę sam projektował postaci, przedmiotów itd ?. 

IMG_20201114_153318.jpg

IMG_20201114_153341.jpg

IMG_20201114_153407.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz to dla relaksu, zabawy, jesteś zadowolony i nie odczuwasz żadnej frustracji patrząc na swoje rysunki, to po prostu rysuj to, na co masz ochotę. Wszelkie zalecenia i ćwiczenia z reguły są kierowane do osób, które chcą w swoich rysunkach coś zmienić, na przykład rysować bardziej realistycznie, osiągnąć jakiś stylistyczny efekt itp. Jeśli nie masz tego typu ciśnień, to nie ma co się trapić, czy masz rysować martwe natury i geometryczne bryły czy nie, po prostu rysuj co Ci się podoba i baw się dobrze, a jeśli Cię to ciekawi, to spróbuj. Najgorsze co się może stać, to przytłaczające poczucie niekompetencji, pchające w obsesyjną spiralę szlifowania umiejętności rysunkowych kosztem snu, związków interpersonalnych, zainteresowań, zdrowia, kariery zawodowej i osiągnięć w innych dziedzinach, więc jak sam widzisz nie ma się czego bać 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności