Skocz do zawartości

3ds Max Parametry kości


R2 Atom

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać gdzie znajdę parametry konkretnej kości położenie x,y,z rotacja etc.
nie wiem jak dokładnie to wytłumaczyć ale przedstawię na obrazku 

spacer.png

 

Poprawiłem tą kość używając opcji mirror i select and rotate ale przydałoby się sprawdzić na poprawnej kości jak jest obrócona oraz jej dokładne położenie dlatego potrzebuje informacji gdzie mogę znaleźć parametry kości 

spacer.png

Bo trochę beznadziejnie robić to po omacku i nie wiedzieć w ostateczności jak to zrobiłem tutaj na tym 2 gifie poprawiłem pierś ale zostaje bark i udo do poprawy (dobrze by było porównać do kości przeciwnej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odbijanie kości musi być poprawne aby animacją odczytywała odpowiednio położenie. 
tutaj odbiłem kości względem zx


xG936hN.gif

efekt podczas animacji (POPRAWNY)
gtk2Wsp.gif

tutaj odbiłem kości w nieco inny sposób (efekt skina poprawny) ale podczas animacji kość czytana jest inaczej 
3sukVRv.gif

Efekt podczas animacji (ZŁY)

w20IMkK.gif

Generlanie można zauważyć że animacji piersi jest nieco inna na 1 gifie poruszają się obie w tym samym kierunku lecz na 2 giffie uderzają do środka. 
może nie jest to zły efekt , problem jest w tym że przy piersiach nie jest to jakaś duża różnica ale przy innych kościach już może być , dlatego zamiast robić to po omacku szukam parametrów danej kości, nie byłoby to problem dla 1 postaci ale jest ich 8 wiec troszkę pracy by to przyspieszyło , ale jeśli nie znajdę rozwiązania będę wszystko testował i poprawiał ręcznie (po omacku) bo efekt w 2 przypadkach wygląda poprawnie lecz podczas animacji już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności