Skocz do zawartości

swiatlo.. volume light


krem

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem.. a mianowicie.. ustawilem sobie na stoliku lampke, z ktorej chce zeby wychodzilo swiatlo takie.. z efektem volume loght, problem w tym ze swiatlo to przechodzi przez stol.. nie wiem czemu! stol nie robi cienia.. o czyms zapomnialem?

 

PS

ma ktos moze jakiegos tutka z robieniem lampki? albo mi pwoie jak zrobic?.. taka lampke z ktorej bedzie wychodzilo swiatlo na wszystkie strony, rownierz przez klosz, czyli jak zrobic zarowke ktora bedzie naprawde swiecila?

 

nie wiem czy byly juz te tematy poruszane, prawdopodobnie tak, ale nie mam czasu dokladnie przeczesywac forum, sorki.. moga sie Wam te pytania wydawac glupie.. ale jestem poczatkujacy :P dziex for answer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam ten sam problem, tylko troche bardziej skomplikowany. Co zrobic zeby takie swiatlo przechodzilo przez szyby, cien szyb ma byc oczywiscie jasniejszy (jak obiektu przezroczystego) a jednoczesnie volume light ma nie przechodzic przez sciany budynku. Chodzi dokladnie o efekt slonca wpadajacego przez okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem podobny problem. Rozwiazalem to tak ze zamiast jednego swiatla byly 2. Jedno z cieniami Raytrace ktore przechodzilo przez szyby i rzucalo cien, a drugie z shadowmap robilo za Volume.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności