Skocz do zawartości

Efekt swiatla wychodzacego ze szczelin


blade18

Rekomendowane odpowiedzi

Chlopaki mam bardzo wielka prosbe, pewnie kazdy tutaj taka ma ale bede najszczesliwszym facetem pod sloncem jesli mi choc troche pomozecie.

 

Otoz chodzi o to ze nie wiem jak zrobic (dotychczas prubuje to z volume light ale cos nie wychodzi) takie fajne przejscie swiatla (chodzi mi o animacje) na takiej zasadzie jak sa nieraz napisy w trailerach filmowych i jest efekt gdzie tak jak by napis byl dziura a przez niego przechodzil z tylu promien swietlny podswietlajacy go i promienie tak fajnie przelatuja przez wnetrze niego. Bardzo fajnie wyglada to na filmikach gdzie pokazuje sie napis Blizzarda.

Sluchajcie ja to prubowalem ale jak za ten napis daje swiatlo i volume light do tego to promien swietlny pada az do samego konca ekranu a mi chodzi o to by on sie konczyl gdzies na 3 cm dlugosci od poczatku sciany przeez ktora wylatuje. Boje sie ze nie bardzo czaicie o ci mi chodzi bo pokazalbym wam ale widze ze nie mozna tu umieszczac zadnych plikow gif czy jpg. :(

 

Aha i jeszcze jedno. Druga sprawa to ze jak dodaje do swiatla efekt zeby bylo widac jego zrodlo to nawet za sciana je widac. Przenika mi przez nia. Nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czaimy czaimy :) Spoko majonez :) Parametr którego szukasz jest w samych ustawieniach światła a nazywa się Far Attenuation. Start to moment gdzie światło (promyczki) mają zacząć zanikać, a End gdzie ma już ich nie być. I tyle.

A co to za efekt, że widać źródło? Glow? Jeśli tak to jest tam parametr Glow Behind. Powinien być WYŁĄCZONY.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wstawiania *.jpg i *.gif to się da tylko musisz kliknąć w przycisk "Go Advanced" potem (jak się otworzy nowa strona) klinij w "Zarządzaj załącznikami" i tam podaj linki do plików na dysku (nie moze więcej ważyć niż 75 KB - chyba). :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności