Skocz do zawartości

Jaki plug do maxa 7 do symulacji sierści i owłosienia


masater

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec pytanko mam, jaki będzie najlepszy plugin do robienia i symulacji sierści i owłosienia dla maxa7 współpracujacy z mental-rayem ?

Spodobał mi się ornatrix czy jakoś tak ale cos mi nie wychodzi rendering za pomocą mentala tych włosków :) Za wszelką pomoc serdeczne dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ok dobra... :) kazdy ma ta sama wersje...

 

To opisz w skrocie jak to zrobic..

jak ominac komunikaty o bledach ze shag hair is not supported... i co zrobic z ostrzezeniem?-

hair geometry may get too large Verts 33000000 Faces.... do u want to be created?

pozatym wykrzacza sie max.. i tyle..:)

 

Dzieki za jakies info

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz shag fur ... w geometry ustawiasz "on" i jakies tam wartosci jak ilosc sides i inne

 

i wsio ;] podczas renderowania jest konwerowana jako siatka i dalej to chyba jasne skoro jest jako mesh ...

 

jak chcesz podglad w viewportach to zaznaczasz fur w vportach i tam masz w opcjach w modify ... to editable mesh / spline / i jakies tam inne / ... zaznaczasz co ci tam sie chce i lecisz ... wszystko ...

 

a sie wykrzacza bo pewnie masz nie stabilnego kompa ... wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok shagu zrobilem tak .. w geometry ustawilem enable... sides domyslnie 3 reszta tez w okienku geometry pozostaje domyslnie.. odpalam mentala i nadal to samo..

aha mozna sbie przeliczyc ile to bedzie facow itd.. (estimate size w geometry) mi pokazuje 3 mln.. a obiekt wcale nie jest wyjsciowy tylko testowy maly...

no i tak jak wczesniej wywala mi eroory ze mental nie wspolpracuje.. no i ze jest duzo facow.. i czy kontynuowac.. wszystko trwa z 15 min.. az w koncu wywala ze nie ma tyle pamieci itd itd...

 

A wiec.. to zaden sposob zeby zmusic mentala.. do pracy z shagiem!!! bo co mi z tego zeby caly dzien mi male futerko renderowalo. To jak robie architekture to mam 500 000 facow..

 

komp jest stabilny.. na pewno.. bo konfiguracja jest.. markowa itd.. praktycznie zero zawieszek.. ale mln. facow.. kazdego kompa powiesza...

 

a WIEC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności