Skocz do zawartości

Scena2d:Gory


Jedrush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .. kolezanka poprosila mnie zebym jej na komputerze zrobil rysunek.A ja teraz patrze tak na te wszystkie matte paintingi i mi szczeka opada..Chcialbym zrobic cos co wyglada w miare , tylko ze sam sobie nie poradze, bo w zyciu nie rysowalem krajobrazow..Ja w ogole malo rysowalem , glownie facetow stojacych z jakims mieczem czy toporem..;] Wiem ze sa tu ludzie ktorzy moga mi pomoc, wiec pytam:D

1: w jakiej rozdzielczosci pracowac?

2: Jak zrobic zeby te moje "gory" nie wygladaly jak bialo niebieskie piramidy..

3: jak zrobic zeby to nie bylo tak bajkowe?:/

pracuje w rozdz 1000x900px

Oto efekt godzinnej pracy(dla mnie to b. dlugo)

jest sens to meczyc dalej czy zaczac od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2. gdzieniegdzie kilka skalek wrzuc, szczegolnie tam gdzie jest stromo.

troche wariacji koloru (nie czysto biale, ale ciut zolte, ciut czerwone, itp - nie za bardzo, ale to doda zycia)

3. chmury powinny byc bardziej rozmyte, zeby wygladaly lekko.

 

uzywasz zdjecia referencyjnego?

atmosfery brakuje, tylnie gory maja dokladnie ta sama tonacje jak przednie.

mozesz w planie przednim dodac jakies slady stop, nart albo zajaca.

na szczycie gor czesto bywa krzyz, przynajmniej tu gdzie ja mieszkam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chce walnac tam jakas postac(pewnie stojacego w grubasnich futrzanych buciorach barbarzynce z powiewajaca grzywa , opierajacego sie o swoj wieeelki topor...) ,bo to jest tlo..tylko chce zeby wygladalo ladnie , a postacia to sie nie martwie bo z tym nie mam problemu..dziekuje za komenty i czekam na wiecej ,a jak znajde troche czasu to dzis wrzuce cosik.. pobawie sie wariacjami kolorow...(hehehehhe ,ciekawe jak sie to robi:P) :D

A i nie uzywam zadnych referencji.. ;/

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czym się martwisz: daj Gaussian Blur i po kłopocie ;)

a poza tym to wszyscy będą patrzeć na "stojacego w grubasnich futrzanych buciorach barbarzynce z powiewajaca grzywa , opierajacego sie o swoj wieeelki topor" więc nikt nie zwróci uwagi na detale tła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem chwilke:D Pobawilem sie w oddalanie gor , ale nie potrafilem za cholere zrobic wystajacych skal ani dodac gdzieniegdzie jakiegos ozywczego koloru;/

no i usunalem chmurki , zrobie je od nowa..inne jakies bo postanowilem podniesc gory , bedzie wiecej miejsca dla barbazyncy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz wyglada troche lepiej.

 

co do zywszych kolorow, chodzi o to, ze jak masz duza jednokolorowa plaszczyzne, i ja narysujesz jednym kolorem, to wyjdzie jednostajnie. dlatego mozna tam ciapnac troche innych kolorow, tak zeby sie nie zucalo w oczy, ale zeby byly, i od razu wyglada lepiej.

(to dotyczy malowania na papierze, ale przypuszczam ze komputerem jest podobnie.)(ja sie na rysowaniu komputerem nie znam).

 

atmosfera to nie musi byc mgla. chociaz do barbazyncy moze mgla lepiej pasuje.

 

postanowilam cie uszczesliwic obrazkami referyncyjnymi. nie chodzi o to zebys zrobil dokladnie tak samo, tylko zebys sobie ogladnal jak to te gory wygladaja.

zwroc tez uwage ze nawet na zdjeciach nie jest wszystko niebiesko-biale. szczegolnie na tym podloznym to widac, porownaj lewa i prawa gore. (sory za format, zdjecia robil moj braciszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności