Skocz do zawartości

Skaner, tylko jaki???


MatPat

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż chcę zakupić sobie skaner ale kompletnie się na nich nie znam. Mam nadzieje że coś doradzicie.

Otóż skaner ma być oczywiście jak najlepszy, idealne odwzorowanie kolorów itp. Musi mieć przystawkę do slajdów i przeźroczy. Cóż więcej... najważniejsza jest jakość skanów.

 

Najbardziej nie czaje tych wartości DPI OPTYCZNE Skanera. Jaki mi wystarczy 1200x2400dpi, może mniejsze? Co daje większe DPI w skanerze? Przecież do druku w drukarni jest potrzebne tylko 300dpi.

Przykładowo, jeśli bym robił sobie plakat np. 120x80 cm (z materiałmi zeskanowanymi z tym skanerze), który później mam zamiar dać do drukarni do naświetlarki/druku to z jakimi ustawieniami musze sknować by to dobrze wyszło?

 

Mam nadzieje, że ktoś mnie oświeci i wyciągnie z mroku ...

 

Nad tymi teraz myślę:

- Plustek S24 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=3628 a moze ST28?

- Canon 3200F http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11165

- Epson 2480 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Epson 2480 - dysponuje gęstością optyczną 3.2D z tego co znalazłem w materiałach - producent nie podaje tego na stronie co jest typowym dziwactwem marketingowym -> wiadomo lepiej napchać klientom do łba informacji o dużej rozdzielczości optycznej, czy (o zgrozzzo) interpolowanej! A ten tajemniczy i przemilczany w klasie budrzetowej parametr jest bardzo ważny, oczywiście im wyższy - tym skaner zapewni dużo większą wierność w oddawanym materiale. Większych wartości od 3.2 w tej klasie skanerów raczej próżno szukać, np. przy D3.8 to już klasa PRO.

 

Epson jest godny polecenia!

 

[tego nie brać pod uwagę -> Plusteka nie kupiłbym w życiu, choćby niewiem ile Chip Połerów i Tipów zebrał - kiepski wygląd i "wiejskie" logo dyskwalifikują ten produkt w moich oczach]

 

A z tym DPI (a właściwie SPI czyli próbek swiatła na cal) to owszem 300dpi lub 600dpi wystarczy Ci do zeskanowania zwykłego zdjęcia, czy materiału już drukowanego ALE zobacz co, kiedy zeskanujesz z taką rozdzielczościa małoobrazkowy slajd czy negatyw 35mm -> otrzymasz obrazeczek wielkości "thumbnaila" z którego niczego nie wydobędziesz! Do tego między innymi przydają się maksymalne rozdzielczości skanera rzędu 2400 dpi.

 

To tyle chyba :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe ceny ma ten sklep !!! Kupowałeś już w nim, solidny jest?

 

Czyli przy skanowaniu zdjęć przykładowo 10x15 dpi skanera 1200, czy 2400dpi nigdy się nie przydaje? Zakładjąc że fragment z takiego zdjęcia później będę chciał wsadzić na duży plakat, więc i duża fotka by się przydała.

Sory za głupie pytania ale ciągle nie mogę zczaić tych zależności dpi, rozdzielczość, a cm - co jak kiedy aaaaaaa...

 

I ostania rzecz, a widziałeś tego canona w działaniu albo któryś z tych modeli co podałem? Bo ciekaw jestem, jak z odwzorowaniem kolorów, jasnością - bo z tym różnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności