Skocz do zawartości

Win XP i Celeron ??


Gość joker-fx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość joker-fx

Witam wszystkich.

Czy ktoś robił testy jak działa Max 4.2 pod winXP i takiej oto konfiguracji lub podobnej: Celeron 460MHz (rasowany z 366), 128MB, nVidia Vanta16MB.

Bo właśnie się zastanawiam na instalacją WinaXP pod w/w ale jeśli ma ślimnaczyć to dam sobie spokój.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość joker-fx

Dzięki wam zainstaluje jednak Wina2000.

A teraz coś innego, czy któś próbował rasować kartę graficzną nVidie Vante, żeby coś lepiej chodziła pod maxem???

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PII233 224MB RAM , używam win 2K i jakoś to działa.Mój największy problem to, że nie działa mi ani OpenGL, ani DirectX, więc używam dirvera soft. Prawdę mówiac się tym nie przejmuję, gdy przypominam sobię jak chodziło 3Dstudio R1.0 na Cirex\'ie 120 z 16MB RAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joker-fx

To muwisz że w Win2k nie da się w ogóle włączyć DirextX ani OpenGL to nie dobrze. wyglądało by na to, że np. nie mógł bym uruvhomić i przetestować kompa na 3dMark ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Połki

Ja mam PII233 224MB RAM , używam win 2K i jakoś to działa.Mój największy problem to, że nie działa mi ani OpenGL, ani DirectX, więc używam dirvera soft. Prawdę mówiac się tym nie przejmuję, gdy przypominam sobię jak chodziło 3Dstudio R1.0 na Cirex\'ie 120 z 16MB RAM :)

 

Przeciez to nie zalezy od procka czy ilosci RAMu, tylko od karty graficznej i tego czy obsluguje ona dany API oraz od stosownych driverow do tejze karty, ktore rowniez musza jej \"pozwalac\" obsluzyc OGL lub DirectX.

Jesli masz pod maska jakiegos S3Trio czy podobnego \"lamusa\" to za pewne nie ma mozliwosci obslugi DX lub OGL w Twoim kompie!

W czasach panowania takiego sprzetu jak Twoj, do pracy w 3ds max doskonale nadawala sie karta z procesorem firmy 3DLabs PERMEDIA II (8MB), posiadala nawet wlasne drivery HEIDI pod 3d max, a komfort pracy byl bardzo wysoki. Niestety do gier sie nie nadawala z powodu bledow w teksturowaniu i efektach specjalnych.

 

pozdr

Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta na pewno obsługuje OGL i DX (Riva TNT 2 M64), ale nie w 3dStudio, ani w win2k, pomimo najnowszych driverów . Np. Quake 3 (OpenGL), czy Mafia (DirectX), chodza pod win 98.Wymieniłem RAM i Procka na inne i nic.Myślę że pora oddac kompa młodszemu bratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się bawić w maxa to zmień sprzęt.

 

Zacznijmy od tego że:

-ten procek jest powolny

- o ile się nie myle nia ma w ogóle cashu (zależy jeszcze od jądra , ale szczegółów nie podałeś)

-karta słabiutka jeszcze skrojona vanta....

-mało, mało i jeszcze raz mało ramu.

 

Ja bym zmienił na twoim miejscu sprzęt a nie system. A jak nie masz kasy to se odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności