Skocz do zawartości

obiekty3d: diamenciki


masater

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłęm sobie takie cóś, gdyż potrzebne mi było do stworzenia nagłówka na www. Jest to czysty render (nie gotowy nagłówek) z maxa. Można potraktowac to jako speedzik :). Pochwalcie, albo powiedzcie co est źle, w najgorszym przypadku przegońcie i już nie wpuszczajcie :).

soft: max 7 (+ podpis w potoszopce, a tak to sam max)

rendering: mental-ray (3.3 bodajrze takiego ma właśnie max 7)

modeling time: ok 5 min;

materiały: jakies 3 min;

rendering: 35 min;

no i na koniec obrazek

 

 

diamenty1.jpg

 

PS: miłych i wesołych świat jeśli jescze eni za puźno oraz zaj... sylwestra

Masater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to mi bardziej na szklane podrobki niz na diamenty wyglada, poniewaz diamenty cechuja sie tym, ze (z powodu wysokiej liczby refrakcji i zwiazanej z tym duzej ilosci odbic swiatla w srodku) rozdziela swiatlo biale na poszczegolne kolory. natomiast szklo ma nizsza liczbe refrakcji, dlatego swiatla tak bardzo nie rozdziela, czyli zostaje prawie biale (tak jak na tym renderze)

mozesz ten efekt zfajkowac dajac np. jakis gradient ramp na specular kolor, albo jakos inaczej pokombinowac.

a czy diamenty bywaja niebieskie to nie wiem, bo sie nieznam, ale wydaje mi sie ze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc czy kombinować z dofem i z kompozycją jest sens to nie wiem

Aniu: szklae podróbki, ano fakt materiał to glass(physic_phenomenal) także zgadza się, ja tam się osobiście nie znam na takich bajerach, a większość zjadaczy chleba nawet nie wie co to są caustyki takzę tu też zostanie, poprostu nei chce mi się renderowac kolejnych pare godzin, zęby przetestować wszystkie ustawienia i wybrać najlepsze :)

no ale przynajmneij wiem, że nie jestem doskonały ;)

w wersji alpha wygląda to jakos tak

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności