Skocz do zawartości

Bump


Gość Mezon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dlaczego tak się dzieje, że na powierzchniach, które widać pod ostrym kątem materiały są płaskie?? Jest jakiś kąt graniczny, po przekroczeniu którego przestaje działać bump? Jak sobie z tym radzić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bo bump jest "sztuczny" to tylko mapa a nie przesuniecie siatki. Co do kata to tak sobie mysle ze moze 45 stopni, ale sam zobaczysz kiedy bump znika. Radzic sobie z tym mozna nakladajac uzywajac Displace, ale wtedy musisz zapewnic odpowiednio duzo poligonow zeby ten discplace zaszedl na siatce. No chyba ze masz vraya, czy inne cudenko ( wydaje mi sie ze mental ray i final renderer to tez obsluguje, ale nie bawilem sie nimi wiec nie dam glowy ) to tam mozna dac displace bez dodawania poligonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym mlepiej jest wymodelować niektóre szczegóły niż korzystać z bumpa bo nawet super wyglądający model z widoku Top daje totalną plamę w Perspective...

oczywiście odnosi się to do miej skomplikownych szczegółow typu rury na statku czy fale na morzu...

heh!! pamiętam moje pierwsze pracki z 3d studio 3,0 gdzie o displace nawet się nie śniło... morze gładkie jak stół ale jednak z falami około 3m :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. O displace wiem ale prawdę mówiąc to go nie używam. Cegły z tego ciężko zrobić :-) Właśnie się bawię VRayem - sprawdzę jak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności