Jump to content

Bump


Guest Mezon

Recommended Posts

Witam. Dlaczego tak się dzieje, że na powierzchniach, które widać pod ostrym kątem materiały są płaskie?? Jest jakiś kąt graniczny, po przekroczeniu którego przestaje działać bump? Jak sobie z tym radzić?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bo bump jest "sztuczny" to tylko mapa a nie przesuniecie siatki. Co do kata to tak sobie mysle ze moze 45 stopni, ale sam zobaczysz kiedy bump znika. Radzic sobie z tym mozna nakladajac uzywajac Displace, ale wtedy musisz zapewnic odpowiednio duzo poligonow zeby ten discplace zaszedl na siatce. No chyba ze masz vraya, czy inne cudenko ( wydaje mi sie ze mental ray i final renderer to tez obsluguje, ale nie bawilem sie nimi wiec nie dam glowy ) to tam mozna dac displace bez dodawania poligonow.

Link to comment
Share on other sites

poza tym mlepiej jest wymodelować niektóre szczegóły niż korzystać z bumpa bo nawet super wyglądający model z widoku Top daje totalną plamę w Perspective...

oczywiście odnosi się to do miej skomplikownych szczegółow typu rury na statku czy fale na morzu...

heh!! pamiętam moje pierwsze pracki z 3d studio 3,0 gdzie o displace nawet się nie śniło... morze gładkie jak stół ale jednak z falami około 3m :D

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info. O displace wiem ale prawdę mówiąc to go nie używam. Cegły z tego ciężko zrobić :-) Właśnie się bawię VRayem - sprawdzę jak wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy