Skocz do zawartości

Pomysł


DarCon

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie panowie oraz panie dostałem taki temat ,czaszka mi pęka i nie wiem co dokładnie wymyśleć,jeżeli macie jakieś sensowne pomysły byłbym wdzięczny,a oto temat

 

 

PRODUKT ORGANICZNY

 

Pozorny paradoks tytułowego hasła – w kontekście procesów kształtujących nasze otoczenie, nawyki, oczekiwania i w konsekwencji także naszą świadomość estetyczną – przestaje być jednoznaczny.

Nie tylko dla własnej wygody, ale także z powodu coraz bardziej ograniczanej możliwości wyboru otaczamy się produktami syntetic i semi-syntetic - począwszy od przemysłu substytutów: drewnopodobnych mebli, syntetycznych tkanin, jednorazowych naczyń, poprzez cyfrowe środki komunikacji, zastępujące bezpośrednie kontakty międzyludzkie, aż po przemysł farmaceutyczny – sztucznie stymulujący naturalne funkcje naszych organizmów oraz inżynierię genetyczną dostarczającą transgeniczną żywność.

Zjawisko to dotyczy nie tylko produkcji wszelkich dóbr konsumpcyjnych, ale także – pośrednio i bezpośrednio – ma istotny wpływ na kierunek rozwoju wzornictwa. Popularny ostatnio redesign lub restyling – koncentrujący się na ponownej interpretacji historycznych lub całkiem niedawnych archetypów, kanonów i wzorców estetycznych – stał się powszechnie akceptowaną metodą projektowania i kształtowania naszego otoczenia – także w przemyśle jubilerskim. Jednocześnie przeciwwagą dla tego procesu jest uzasadniona nostalgia za powrotem do natury – w swej skrajnej wersji kwestionująca nieodwracalny kierunek i logikę postępu technologicznego. Niewinnym przejawem tej nostalgii jest potrzeba posiadania indywidualnego talizmanu lub amuletu, przynależnego wyłącznie jego użytkownikowi, prawdziwie unikatowego, jednostkowego i niepowtarzalnego, będącego zaprzeczeniem wytwarzanych seryjnie produktów. Idealnym tego odzwierciadleniem może być biżuteria z bałtyckim bursztynem, pozwalająca ponownie odkryć archetyp przedmiotu o cechach magicznych, rytualnych, kultowych lub symbolicznych.

 

Odpowiadając zatem na konkursowe hasło, spróbujmy umiejętnie pogodzić coś

z pozoru niemożliwego – zaczerpniętą wprost z natury, organiczną substancję

> skamieniałą żywicę prehistorycznych drzew oraz świadomie wyselekcjonowany komponent, odzwierciedlający epokę zaawansowanych technologii i symbolizujący rzeczywistość w jakiej – nieraz wbrew własnej woli – przyszło nam funkcjonować. Efektem tego rodzaju syntezy może być zarówno imitujący oryginał substytut,

jak również prawdziwie oryginalna, autorska i tak współczesna, jak to tylko możliwe, interpretacja pojęcia ORYGINALNOŚCI >>> dlatego >>> do realizacji konkursowego zadania – w następującej kolejności - niezbędne będą

 

 

refleksja intelektualna, oparta o uważną obserwację otaczających nas przedmiotów, których parametrów zmysłowych, symbolicznych i jakościowych powoli, ale nieuchronnie przestajemy dostrzegać

 

wyrób wykonywany z bursztynu oraz srebra oraz innych tworzyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

widzę że nikt się nie garnie :)

mam taki pomysł aczkolwiek chciałbym wcześniej przeczytać wasze propozycje :)

zrobię prawdopodobnie bryłę bursztynu pękniętą w połowie po jednej stronie będzie mała część klawiatury po drugiej korzenie oplatające bursztyn,korzenie wchodząc na strefę bursztynowej klawiatury będą usychać ,co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności