Skocz do zawartości

rendering sieciowy


technoon

Rekomendowane odpowiedzi

wiem ze takich wątków juz było duzo ale niz z takim problemem :)()

 

 

 

chciałbym wykonac rendering po sieci ale nie lokalnej tylko przez internet... i tak:

 

na komputzerze odległym odpalam server u siebe tez i managera i w monitorze widze dwa kompy i niby wszystko ok . serwer odległego łączy sie z moim managerem pinguje i wszystko gra.

 

problem pojawia sie gdy w 3dstudio właczam rendering i w oknie assigned job nie widze servera odlwegłego tylko mój komp. A jak u siebie wywale server wyłącze to w assigned job nie mam nic...

 

 

spotkał sie ktos z czyms takim ?? kiedys???

 

prosze oo odpowiedz....

pozdrawim

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam,tez mam problem z renderem w sieci, podlacze sie do pytania i mam drugie - czy da sie zrobic render sieciowy jednej klatki na kilku kompach? Jedni mowia ze nie, drudzy ze tylko final renderem, inni ze tak - final renderem ale wychodzi dluzej niz na jednym kompie. Jak to jest? Czy komus sie udalo cos takiego np Brazilem? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odpowiedz na pierwszy post - tak mnie zdazylo sie cos takiego. U mnie problem wynikal z tego iz na jednym kompie byl zainstalowany max 6 a na drugim max 6 i 7. Jaki ma to wplyw na rendering sieciowy... ano taki ze max 7 ma nowa wersje backburner oznaczona jako 2.3, i nawet jak server w nowej wersji zaloguje sie do managera w starej wersji to przy odpalaniu renderingu sieciowego nie bylo widac tego komputera ktory mial wystartowany server w nowej wersji(2.3 dostarczany z max7). Druga sprawa to to ze jesli masz zainstalowany service pack 2 to musisz otworzyc na firewallu port po ktorym menager bedzie laczyl sie w sieci, lub poprostu wylaczyc firewalla. Moze to wystarczy:)

 

Odpowiedz na post 2 - tak Brazil takze potrafi renderowac jedna klatke na renderfarmie. Sam renderowalem klatke na renderfarmie zlozonej z 12 komputerow. Robi sie to za pomoca zwyklego backburnera tyle ze w przeciwienstwie do Final rendera i Mental raya Brazil tworzy sobie serie jobow w ktorych ma przypisane renderingi konkretnych bracketow. Wiec w przeciwienstwie do w/w rendererow nie widzisz renderujacej sie klatki tylko po skonczonym renderingu cala klatka zapisuje sie w okreslone miejsce gdzie potem mozesz ja zobaczyc:) Mam nadzieje ze wyjdzie tak jak chciales:)

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziekuje za odpowiedz....

 

 

niestety teraz nie moge sprawdzic czy zrzeczywiscie mamy dwie różne wersje maxa ale na 99 ! tak własnie bedzie!!!

 

a i jeszce pytanie. To jak zrobic zeby jedną scene renderowac na kilku kompach normalnie zaznaczyc use all servers i to wystarczy ??

 

 

w mentalu jest jeszcze taka opcja w oknie renderingi tam w pliku textowym rayhost czy jakos tak wpisuje sie nr IP kompów i własnie nie wiem co dalej... wyczytałem ze nie trzeba zadnych managerrów włączacc itp robił to ktos??

 

tu to wyczytałem

 

http://www.forum3d.kom-net.pl/f3dwork.php?md=sa&id=22

 

na dole strony

 

pap pozdrawiam

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszce jedno pytanie ,... juz na dwuch kompach mamy maxa 7 wszystko gra... ale jak przypisze zadanie do tego odległego kompa to wyskakuje mi ze sciezka jest niepoprawna .. wy7nika z tego ze tamten odległy komputer nie potrafi zapisac klatki która wyrenderuje na mój dysk ... jak sobie z tym poradzic??

 

jak renderowałem po lokalnej sieci to poprostu udostepniałem klatakol z mozliwoscia zapisu i inny komp do niego zapisywał...

 

prosz eo pomoc jak sobie poradzic z tym renderingiem przez internet??!!!

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności