Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Nokia 3510


ZikO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jesli stworzylem temat nie w tym dziale co trzeba to sorki :).

 

[wstep]

Jestem poczatkujacym uzytkownikiem 3DSMax'a (jak wiekszosc na forum ;p). Bawie sie tym programem juz od jakiegos czasu. Pare razy pytalem o rozne rzeczy, ale to byly proste problemy. Tym razem cos powazniejszego. Duzo czytalem na temat modelowania, toche tutkow porobilem, ale niestety pewnych rzeczy nie potrafie przeskoczyc.

 

[problem]

Postawilem sobie za zadanie wymodelowac komorke: Nokia 3510. Jako technike wykorzystalem Editable Poly i MeshSmooth.

 

Modelowanie rozpoczalem bez materialow ref. Poprostu model zaczalem od splajna, ktory tak dlugo ustawialem, zeby otrzymac zgrubsza kszalt komorki i funkcja extrude wyciagnalem go na odpowiednia wysokosc. Nastepnie funkcja cut i chamfer zaczalem zageszczac siatke tak aby uzyskac odpowiednie zaokroglenia na krawedziach. Niestety natrafilem na problem, ktory mnie przerasta - krawedzie, zagiecia kolo wyswietlacza.

 

Zalaczylem zdjecia z pokazanym obszarem i hmmm... to jest najlepsze co udalo mi sie uzyskac, a nie jestem z tego wyniku zadowolony. Czy moze mi ktos podpowiedziec, zasugerowac co moglbym dalej zrobic, zeby uzyskac idealnie zagiecia, jak w orginale.

 

Dodatkowo dolaczylem kilka zdjec z siatkami, a takze bez nalozonego MSmooth.

 

Dzieki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności