Jump to content

Bubu

Members
 • Content Count

  1,581
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

87 Excellent

2 Followers

About Bubu

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Płock

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panie Wichur, ile ja Pana nie widziałem ;D Aż mi się przypomniała moja pokraczna Warszawa w SL ;]
 2. To zapewne nie jest problem snapa tylko samego maxa. Od którejś wersji potrafi randomowo sypać cut'a....Mam czasami to samo. Otwórz nową scenę i zmerguj do niej tą z modelem. Czasami pomaga też wyexportowanie modelu do obj i potem zaimportowanie do nowej sceny. Tylko zobacz czy jak weźmiesz pustą scenę to czy cut tam działa normalnie.
 3. No opony musisz zmienić. Nie zgadza się ani wysokość ani szerokość opony ;]
 4. A nie lepiej po unwrapie dać convert to editable poly? Wtedy robisz co chcesz i uv nie powinna zniknąć po ponownym nalożeniu unvrapa.
 5. Coś niedobrego dzieje się na łączeniu drzwi z tylnym nadkolem.
 6. Fajne auto wybrałeś ;] Drugi nissan po s13, który bardzo mi się podoba ;] Co od ręcznego to nie musi to być oryginał, widziałem tak spasowane, że wyglądało jak oryginał (oryginalna rączka, wszystko ukryte w oryginalnym tunelu), a oryginałem nie było ;] Powodzenia ;]
 7. Klimek właśnie leci na Discovery coś o tym co robisz ;] Albo coś podobnego ;) Niewidzialny myśliwiec Hitlera dla wszystkich (Hitler's Stealth Fighter) 60 min, Film dokumentalny W 1943 roku głównodowodzący Luftwaffe marszałek Rzeszy Hermann Göring przedstawił niemieckiemu przemysłowi zbrojeniowemu ambitne zadanie. Do historii przeszło ono pod nazwą "3x1000". Jego celem było stworzenie niewidzialnego dla radarów samolotu, który byłby w stanie przenosić 1000 kg bomb lub rakiet przy prędkości maksymalnej 1000 km/h na odległość 1000 km.
 8. A można się zgłaszać jak się nie wie czy się wyrobi z czasem? ;D Jak tak to ja to co we wcześniejszej czyli Nissan s13 ;]
 9. Akierek tak jak pisałem na samym początku, skończ jeden model(już nieważne jaką techniką), a nie co chwila zmieniasz model auta. To, że zrobisz 10 razy maskę w niczym Ci nie pomoże. Skończony będzie jaki będzie, ale nauczysz się co i jak, a każdy następny będzie lepszy. No i jak na początek to wybierasz bardzo trudne modele. Nie zniechęcam, ale z takim podejściem to tego nie widzę...Ale fakt, że siatka jest już poprowadzona lepiej :] Powodzenia :)
 10. No radziłbym jeszcze popatrzeć na zdjęcia i dopracować tą siate ;] Zaostrzenie na nadkolu przednim, które idzie przez cały boki tylne nadkole u Ciebie źle idzie. I na niebieskim modelu widać, ze coś nei tak ze słupkiem przednim (lewa strona na ostatnim screenie).
 11. Nie przejmuj się przerwami (rowkami) na tym etapie. Będziesz nad tym myślał jak już zrobisz bazę i dasz ms-a i potem na poly ;] Na razie to zrób porządną bazę ;] Cięcia na koniec i nie musisz za bardzo się przejmować jak teraz układasz linie. I z tego co widzę to musisz trochę bok uwypuklić. Patrz na foty dużo, nie na blueprinty bo te czasami kłamią ;)
 12. susanthedeath--> nie musi tak być (prawie każde blueprinty audi, które widziałem są przekoszone w połowie, jak by zrobił plane na widoku z przodu z 2 polygonami to będzie to dokładnie widać, ze one nie są równymi połówkami). Akierek trochę musisz tą siatkę poprawić bo jak tak zostawisz to dobrze nie będzie. Coś tam nabazgrałem, ale nie wiem czy będziesz wiedział o co mi chodziło bo za dużo kolorów chyba dałem ;D. To co na żółto na tylnym nadkolu to możesz wywalić. Ten żółty loop na boku jakoś będziesz musiał rozwiązać bo trzeba dodać poly na nadkolach (niebieskie na widoku z boku) i je wyciągnąć w bok plus to co na niebiesko w widoku z boku ma wyglądać tak jak zielone na widoku z góry. Resztę chyba widać (tak mi się wydaje ;). I mi się wydaje, że z tyłu jak na początek masz za dużo linii (loopow). Tragedii nie ma i da się to łatwo ogarnąć ;] Aaa no i jak chcesz żeby coś było ostre po ms (w bazie) to zaznaczasz loopa i dajesz crease na odpowiednia wartość, a nie dogęszczasz siatkę bo potem tego nie ogarniesz (luknij w moim modelu). Działaj dalej ;]
 13. A pokaż jak pasuje ten model z boku do blueprinta. Albo najlepiej jak pasuje każda strona. Tylko tak żeby było widać blueprint+ przeźroczysty model z siatka bez msa.
 14. Akierek, a zdjęcia to trochę chociaż oglądasz ? ;)Tu bym się nie martwił symmetry tylko np tym jak wyciąłeś boczną szybę (chodzi o jej kształt) Przerób może faktycznie jakiegoś tutka od początku do końca ;] Masz tu jakiś mój stary model (a raczej początek modelu) robiony z bazy http://speedy.sh/ydkSZ/przyklad.rar Szału nie ma bo to staroć, ale chyba będzie widać o co chodzi. No i przede wszystkim się nie poddawaj :] I jak już ktoś wspominał zrobić jeden obojętnie jak będzie wychodził i wyglądał na końcu, a dopiero potem się brać za drugi bo tak to nie skończysz nic ;)
 15. Strasznie krzywo układasz te siatki. Patrz na zdjęcia jak idą krzywizny auta (np. bok auta powinien być lekko wypukły u Ciebie jest całkowicie prosty od góry do dołu). Pooglądaj siatki innych dużo powinno pomóc przy układaniu swojej ;] Potem może się przydać jeszcze to http://www.aliismail.com/tutorial_car_modeling.html do dalszej pracy. A może tak będzie ci łatwiej ogarnąć o co chodzi https://app.box.com/shared/7557ll15t3
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy