Jump to content

impair

Members
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About impair

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Lublin
 1. Z tylnymi światłami to w ogóle śmiesznie było, 3h nad nimi siedziałem bo ciągle coś krzaczyło i to najlepszy efekt jaki udało mi się uzyskać, nie ma wolnych n-gonów, sprawdziłem :/ co do falowania, zdaję sobie z tego sprawę oczywiście, starałem się w miare równo ją rozłożyć, ale jak widać jeszcze troszkę nad nią popracuję :) Samego topo muszę się nauczyć właśnie modelując, przy tym nauczyłem się całkiem sporo, z następnym pójdzie sporo lepiej mam nadzieję ^^
 2. @kubajaniak - problemu z kostką na szczęście nie mam :) Kilka elementów poszło o przodu, nie obyło się bez poprawiania kilka razy tego samego, ciągle sporo brakuje ale gdzieś coś musiałem źle zrobić bo miejscami całkiem nieźle krzaczy siatkę :/ Najwięcej problemów z tylnym światłem było, chamfer straszne rzeczy porobił. [ATTACH=CONFIG]104146[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104148[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104149[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]104150[/ATTACH]
 3. @dexter47 - niestety ale dodanie modyfikatora edit poly skutkuje dokładnie tym samym problemem co używanie samego editable poly :/ Edit: @bubu - mergowanie sceny pomogło. Dziękuję ślicznie, ten problem spędzał mi sen z powiek już -_-
 4. @Bubu sprawdzę ten sposób i dam znać czy pomogło ;) Póki co problem rozwiązałem konwertując model do mesha i tnąc tam, później ponownie konwersja do edit poly i można działać dalej. To oczywiście tylko ominięcie problemu, nie jego rozwiązanie.
 5. Niestety snapowanie 's' też nie pomaga, sprawdzałem to. Poly też nie są flipnięte, wtedy w ogóle nie da się ciąć, a mi snapuje do vertexów i to tylko w jednym (bocznym) widoku :/ Edit: co do zdjęć, z nich również korzystam, wiem że tutki to za mało. W moim przypadku jest to raczej brak umiejętności jeszcze, ale to z czasem przyjdzie mam nadzieję :)
 6. Próbowałem wyłączać snapowanie, tak samo jak i zmiane wartości snapowania. Nie pomogło. We wszystkich widokach łącznie z perspektywą mogę ciąć jak tylko chce, w jednym konkretnym się nie da bo snapuje do vertexów od razu.
 7. W końcu czas odgrzać starego kotleta, wakacje przyszły to i czas się znalazł w końcu. Troszkę popracowałem, miejscami poprawiłem troszkę siatke, ale problem z narzędziem CUT nadal jest. W bocznym widoku nie mogę wycinać gdzie chcę, snapuje mi bezpośrednio do vertexów, macie może na to jakąś radę?
 8. Witam, tak na początek chciałem zaznaczyć że jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o 3d, od dawna coś sobie dłubię, ale zawsze szybko się zniechęcałem bo nie wychodziło to najlepiej. Kiedyś wziąłem się za model Caymana S i w połowie utknąłem bo laptop nie dawał sobie rady (zbyt wiele niepotrzebnych poligonów narobiłem). Tym razem z większą ostrożnością i o wiele lepszą motywacją zabrałem się za łatwiejszy (w moim mniemaniu) model Camaro SS. Model powstaje w 3ds maxie 2017, od samego początku opieram się na tym poradniku. Wiele rzeczy się niestety nie zgadza z tym co jest w poradniku, część linii na blueprintach jest słabej jakości lub się nie pokrywają dlatego miejscami improwizuję i staram się to jakoś składnie ułożyć. Mam nadzieję że wskażecie mi tutaj ewentualne błędy (a na pewno będzie ich sporo). Chciałbym w końcu dojść z modelem do końca i szkolić się dalej w kwestii modelowania, może nawet na trudniejszych modelach. Zgodnie z poradnikiem na którym się opieram, tył powstaje jako oddzielna część stąd też widoczna jest przerwa w okolicy tylnych świateł. Postępuje krok po kroku jak mówi poradnik. Napotkałem tylko pewien problem, w widoku od boku narzędzie "CUT" nie działa tak jak powinno, nie mogę ciąć krawędzi tak jak chcę, automatycznie snapuje narzędzie do jakichś vertexów i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
 9. Wnioski i wyniki opublikuję o ile autorka się na to zgodzi ;) A teraz nowe zadanie dla was drodzy przyjaciele! Kolejna ankieta, tym razem dotycząca GMO, jako że dobry ze mnie kolega to ją również rozpowszechnię i w miarę możliwości proszę o to również was. PS. Wasza pomoc jest nieoceniona i pomaga zdobyć odpowiednie zróżnicowanie wyników, tak więc liczę na was ponownie !
 10. Panowie, proszę o rozpowszechnienie tej ankiety dalej, głównie liczą się odpowiedzi mężczyzn, ponieważ ankieta obecnie posiada przewagę kobiet i to znaczną. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wypełnianie ankiety, bardzo tym pomagacie mojej dziewczynie. PS. Ankiety niestety nie da się już edytować, ale bardzo dziękuję za uwagę odnośnie kształtu butelek, bardzo trafne spostrzeżenie :P
 11. Witam serdecznie, mam nadzieje że nikt nie zlinczuje mnie za ten wątek, ale mam przeogromną prośbę do bywalców tego forum o wypełnienie ankiety. Jest to ankieta dotycząca osób spożywających piękny alkohol jakim jest wino, zależy mi głównie na odpowiedziach męskiej części społeczeństwa ponieważ jest ich zaskakująco mało. Ankieta jest całkowicie anonimowa, a jej wyniki zostaną użyte do pracy inżynierskiej. Dziękuję z góry za wypełnienie :) PS. Ankieta nie należy do mnie, ja ją jedynie rozpowszechniam w celu ułatwienia zdobywania odpowiedzi.
 12. Siemanko, przed zakupem myszki chciałem zasięgnąć waszej opinii na podstawie której podejmę decyzję która myszka zostanie zakupiona. Czytałem specyfikacje i niby nie różnią się od siebie zbytnio, ale fachowcem nie jestem. Przeznaczenie myszki? Cóż, troche modelowania, czasem w coś pograć (jakiś LOL czy inny badziew). Wybrałem 4 i prosiłbym o opinie ponieważ muszę w miarę niedługo dokonać zakupu. Natec Genesis GX57 Natec Genesis GX68 A4Tech Bloody Blazing A6 lub A60 A4Tech Bloody Winner T70 Jeśli macie jakieś propozycje inne niż te, dobre a w podobnej cenie to również chętnie rozważę. Dzięki za pomoc, sam się na tym nie znam :P
 13. Witam, chciałem dowiedzieć się w jaki sposób uzyskać w Cinema 4d efekt podobny do tego który daje NURMS w 3ds max. Ciągle nie mogę się zdecydować w którym programie chcę się zagłębić i zostać na dobre, ponieważ zarówno jeden jak i drugi oferuje pewne opcje których nie nie ma, a przynajmniej nie potrafię ich znaleźć, program drugi. Jako że skłaniam się jednak bardziej do Cinemy bo Max jest mało intuicyjny jak dla mnie to chciałbym dowiedzieć się jakie narzędzie w Cinemie jest odpowiednikiem NURMS w Maxie. Dziękuję za wszelkie wskazówki :)
 14. O ile u mnie się tak da, to nie wiem czy u Ciebie też to przejdzie, spróbuj okno przeciągnąć ku górze łapiąc za lewą boczną jego krawędź, miałem podobny problem i chyba tak go rozwiązałem, a później wystarczy zmniejszyć wielkość okienka łapiąc go w rogu i przeciągając ;) daj znać czy to coś jest wykonalne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy