Skocz do zawartości

Co to są photony?


Dibo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

foton (gr. phós, photós ‘światło’) fiz. cząstka elementarna o zerowej masie, nieposiadająca ładunku elektr. i poruszająca się w próżni z prędkością światła.

 

Hasło opracowano na podstawie „Słownika Wyrazów Obcych” Wydawnictwa Europa, pod redakcją naukową prof. Ireny Kamińskiej-Szmaj, autorzy: Mirosław Jarosz i zespół. ISBN 83-87977-08-X. Rok wydania 2001.

:D

 

Teraz po prostu światło jest bardziej realistyczne, tak jak fotony może się odbijać i rozszczepiać,

{jak żle mówie to nie bijcie:))

 

Musisz mieć na scenie światło brazila, które emituje fotony i zaznaczyć \"active\"

w \"photon map server\".

 

Oto ta sama scenka z fotonami i bez nich

 

foton.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A kiedy ich używać? Na stronie Brazila jest tutek gdzie używają fotonów do sceny gdzie są porcelanowe kielichy. Wiem już że dają fajne efekty wizualne, ale kiedy mam je stosować - gdy chce polepszyc jakość GI, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednio skierowane i w odpowiwdniej ilosci .. sa w stanie przyspieszyc rendedr kilkukrotnie !!

to co widzisz tam na rysuneczku to efekt Kaustyki.. efekt przechodzenia fotonuf przez szklo.. ale to nie jest wlasciwe wytlumaczenie fotonuf

Foton to z Fizycznego raczej jakas energia swiatla

i tyle

polecam tutoriale.. bo nie da sietego tak opisac szybko.

a tutki sa za free i jest ich cala masa

i nie wierz ludziom co mowia ze fotony spowalniaja..to znaczy ze nie potrafia ich uzywac

pozdrawiam

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze fotoas, ze znasz sie na rzeczy. Dzieki, ostatnio duzo odpowiadasz na moje posty - i to konkretnie bez zalewania. Jeszcze raz dzieki. Widze ze fotony daja ciekawe rezultaty na szklanych obiektach. Czy opłaca sie je w ogóle stosowac gdy scena składa sie z obiektów takich jak hmm np. drewno? Jak będą sie fotony zachowywać. Dopiero od tygodnia jest brazilijczykiem i jeszcze duzo postów zamierzam napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaustyka.. ktora jest emitowana za posrednictwem fotonuf est tylko w szkle !! tylko tylko !! no i w wodzie tez .. hehe

ale fotony to energia.. a nie te blyski co ci tam wyzej pokazali

drewno czy nie drewno . nie wazne !! tfotony to swiatlo i cien

tam gdzie masz swiatlo to i masz w brazilu fotony i uzywajac ich w odpowiedni sposob.. zgodnie jak w tutorialach ktore gdzies tam umiescilem

mozna w miesiac wysmarowac super rendery w brazilu.. zaczynajac od zera

no tak mi sie wydaje

pomajstruj z Serch Radius i #photons na prostych scenach to zakumasz z mig

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do dyskusji

 

Jem brazila po kawalku i doszedlem do fotonow..i co czlowiek to opinia

ALE! Sadzac po renderingach widzianych w sieci i opisach do nich rzeczywiscie:

1. Do wnetrz (musi sie to odbijac, sa ustawienia) fotony daja super efekty i powinny, powtarzam powinny przyspieszac render. W tym jednak wic zeby je dobrze ustawic czego jeszcze nie umiem

Jednak rendery ktore ja widzialem wydawaly mi sie nie do przeliczenia ( w sensie czasu, oplacalnosci ) w tradycyjny sposob na sprzecie jaki wiekszosc z nas posiada.

DLAtego jestem za [spox]

Ludzie, ktorzy uzywali ich do liczenia musieli wiedziec po co to robia

[papapa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Hmmm... we wnętrzach można tez używać GI - to drgi sposób na uzyskanie niezłego efektu rozchodzenia się i odbić światła... ale GI (z xkrotną ilością odbić) jest dużo wolniejsze niż photony... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności