Skocz do zawartości

rozmazane odbicia


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Takie odbicia nazywaja sie glossy reflection. Zeby je uzyskac trzeba zaopatrzyc sie w dodatkowy, zewnetrzny render. W zwyklym podstawowym scaline takowe tez da sie uzyskac, Pendzel kiedys pisal o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo nieeeee pisze przecierz ze jestem poczatkujacy :( napiszcie szczegoly bo nie czaje.wybralem mental ray jako render i wlaczylem materialy ale tam nic nie ma(ja przynajmniej nie widze).Prosze o jakies szczegoly

 

 

Acha i gdzie szukac tego gloose??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no idziesz do material editor->tam powinienes miec(po wybraniu mr jak renderer)mental ray extensions(na samym dole)odznaczasz klodeczke na surface material i wybierasz np. metal lume(jest tego wiecej mozna sobie odblokowac w edytorze tekstowym w pliku lume.mi)i tam wszystko masz-cala zabawa polega na laczeniu map w cale lancuchy aby otrzymac zadany efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak.kiedy wybierzesz jedna z kol prezentujacych material defaultowo jest ustawiony standard material kiedy masz zaznaczona kulke obok pola w ktorym wpisujesz jej nazwe pisze standard kliknij to i wybierz architectural potem pojawia sie opcje w ktorych mozesz wybrac rodzaj materialu.wsio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumiem ze powinna znajdowac sie to w bibliotece materialow, z tym, ze korzystam z maxa 5, a tam nie widze tej grupy materialow, dlatego pytam gdzie moge je dostac aby rozbudowac istniejaca biblioteke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności