Skocz do zawartości

nowe prace (szkice)


golum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najlepiej umiesc je na jakims zewnetrznym serwerze i podlinkuj w link taki sposob, ewentualnie mozesz dodac jako zalaczniki do posta, wtedy powinny nie przekraczac bodajze 100 kilo ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz isc na architekture to dluga droga przed toba.Zwalone sa elipsy zle zbiegi, efekt z gumka chlebowa nie przeszedl by na egzaminie.Brak pionow wieza wyglada jakby sie walila.Pracuj pracuj szczegolnie nad konstrukcja,perspektywa a efekty (szraf swiatlocien sa mniej wazne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do elips, jest na to taka metoda (jesli masz choc mgliste pojecie o perspektywie), ze rysujesz kwadrat w perspektywie, z przekatnymi, i do kwadratu wrysowujesz elipse, elipsa wtedy przecina przekatna mniej wiecej 2/3 od srodka kwadratu.

oczywiscie to jest tylko takie przyblizenie, mozna tez (jesli masz rzut z gory objekto ktory rysujesz) konstruowac poszczegolne punkty i styczne elipsy, ale to jest bardziej pracochlonne, tak samo jak konstruowanie elipsy przy pomocy osi.

 

moim zdaniem szkic nie jest wcale zly, oprocz tego ze perspektywa sie troche dziwnie zachowuje. no ale nie jestem architektem.

 

jak wprowadzasz obrazek do komputera, warto w jakims programie graficznym (corel, photoshop etc) podniesc kontrast, zeby nie bylo takie szarawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to wpisywanie w kwadrat to robie to głównie przy elipsach pionowych albo jak mam wyciąć coś w ścianie a w tym wypadku akurac zrobiłem siatke elips i z proporcji przenosiłem odpowiednie wielkości ale pewnie sie gdzieś walnołem i kształt też nie był wypracowany:) Za tą rade z programikiem graficznym to dziekuje:D ale to nastepny obrobie:) Piszcie jeszcze:D PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich szczegułów to ja np. zauważyłem, że komin się rozjeżdża (krawędzie się rozchodzą, zamiast się do siebie zbliżać), a tak nie powinno być... krzywe elpis po prawej stronie jakby za ostro się łączą... najlepiej chyba wyszła dachówka domku na pierwszym planie ;)

Jak znajdę czas na rysowanie "domków" to może wrzucę coś swojego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kita

rysunek widzialam juz wczesnie (ale wyroznienie :P) i od razu mi sie spodobal, nie bede Ci dawac zadnych fachowych rad bo sie poprostu na tym nie znam.......ale uwazam ze rysunek jest switny

watpie czy kiedykolweik zobaczycie cos mojego ale kto wie........

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze chodzisz do dobrej szkoly rysunku, bo tez tam chodzilem.Nie sadzisz ze te prace sa slabe.Jeszcze sporo roboty przed toba.Popatrz na te rysunki ktore sa na scianach w pracowni.Podpatruj z nich jak trzeba rozwiazywac niektore problemy.To jest taka sciaga.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności