Skocz do zawartości

Kilka pytan poczatkujacego :)


BiZoN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, ze od niedawna uzywam 3ds maxa 7, wiec prosze o odpowiedzi na kilka pytan:

1. Jak hurtowo edytowac parametry swiatel? Mam w scenie 10 swiatel zaimportowanych z ArchiCADa w pliku 3ds razem z obiektem i chcialbym jednoczenie zmienic charakterystyke wszystkich swiatel.

2. Rozwiniecie pytania 1.: Czy mozna zmienic normalne swiatlo, np. Omni na VRayLight?

3. Obiekty z ArchiCADa sa dosc proste, tzn. maja ostre krawedzie. Czy do zaokraglenia tych krawedzi najlepszy bedzie Chamfer czy moze cos innego? Chcialbym, aby na krawedziach moglby pojawiac sie jakies rozblyski swiatla.

4. Czy mozna wczytywac material z Material Browser do Material Editor, nie zmieniajac nadanej juz nazwy materialu w tym ostatnim? Np. w ME mam material "szyba", ale postanowilem go zastapic jakims z MB no i nazwa materialu jest nadpisywana nazwa materialu z MB, np. "glass".

5. Czy mozna ustalas rozmiar tektury metrycznie zamiast wspolczynnika Tile?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam,

BiZoN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. To zależy, ja jak wiem,ze bede zmienial parametry kilku scialem jednakowo, to daje instance przy kopiowaniu, w twoim przypadku to chyba skrypcik bedzie potrzebny

2. nie, mozesz tylko zonglowac miedzi omni, spot i directional ( to mogles sobie sam sprawdzic... )

3. chamfer

4. a jaki to problem zmienic sobie nazwe na stara ??

5. UWV Map ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności