Skocz do zawartości

caustic


ciapaty

Rekomendowane odpowiedzi

dziwna sprawa... mam w scenie lampke spot + cos szklanego. lampka spot nie produkuje kaustyki... jak jej przełącze na direct to niema problemu.

 

dlaczemu spoty nie robią kautyki??

 

a jest gdzies w necie dostepny help do vraja?? tak np. jak ten od mentala z 3dsmax6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

kaustyka jest włączona, to samo swiatlo daje efekty jak sie je przestawi na direct (zakładka modyfi/general parameters). kaustyka nie dizała jaks ię je przestawi na spota... w sumie z directa wygląda spoko i mi wystarczy ale dziwne ze spot nie robi efektu :|

 

GI mam na off bo w scenie nie potrzebuje ale to chyba nie stanowi przy kaustyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkręć parametr coustic multiplier do 180 w parametrach swiatla vraya ...

 

prawym ciskiem na swiatło i v-ray prop... ;]

 

tak przynajmniej mysle bo nie ma teraz czasu na testy

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=12858

 

poczytaj to

 

tammialem problem z wydobyciem fotonow z takich swiatel jak spot i photometric

 

i chyba zasada jest podobna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zobacze. tyle zę 180 to sporo, na zwyklym ustawieniu z direkta wychodzi calkiem jasny efekt, spot z totspotem podobnej srednicy jest kompletne zero :)

 

moje swiatlo odpowiedzialne za kaustyke ma ustwaienia:

multiplier: 0,05

decay: none

light cone taki zeby tylko pokryc obiekty na scenie

vrayproperities mam caustic subdivs: 5000

caustic multiplier: 1

 

oswietlenie główne robie z vrajowego swiatla plane (z wylaczona kaustyka) + drugie ale mniejsze rozjasniające cienie, oba z wyłączoną kaustyką.'

 

w renderze kaustyke mam ustawioną

multi: 5

serach. dist: 5

max photons: 120.

 

i wyszło jak na screenie. w zasadzie to moze byc sobie i swiatlo direct ale na przyszlosc lepiej wiedziec czemu mi w takich ustawinieach spot nie dziala :)

 

btw. co robi parametr search dist??

 

aaa i na krawedzi szklanek cos antyaliasing sie nie postarał bo sa schodzki... filtr catmull-rom a sampler adaptiw qmc, da sie poprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale max rate czego?? bo filtr aa typu catmull-rom nie ma parametrow do edycji, zmienilem filtr na miszelin (czy jakos tak) i zwiekszylem global subdiv w QMC do 16 (bo cienie szklanek nie sa dosc gladkie...). teraz komputer to mieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmienilem filtr AA na mitchelina na standart settings, krawedz wygląda lepiej ale jeszcze cos tam nie trybi :)

pierwszy obrazek z imege samplerem QMC min sub:1 max sub:4

a w zakładce QMC noise threshold: 0,002 min samples: 16 global subdiv multi: 16.

 

drugi obrazek zmienione tylko qmc na adaptive subdiv na standard settings, wyrazne granule, oswietlenia, szklanka w zasadzie identyczna. Trzeba by chyba podciągnąc diffuse subdiv w ustawienieach swiatła... bo jakos niema takiego sprytnego patentu jak global subdiv od qmc :)

 

a i wydaje mi sie ze te krawedzie to by chyba trzeba dobrac filtr aa co bardziej by to blurował... sporo tych filtrow, jest z czym exsperymentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności