Skocz do zawartości

kropeczki :P


rafal111

Rekomendowane odpowiedzi

1. Witam.Mam taki proble ,ze w calym renderze, no procz miejsc blisko swiatel widac u mnie malutkie kropeczki.W mentalu bawie sie krotko(w maksie zreszta tez)i nie wiem jak sobie z nimi poradzic.Pomozcie.

 

2. Druga sprawa .Ustawilem caustic i ustawilem dla blatu stolika(on jest szklany)generate caustin.Ale jego cien jest normany a nie taki jaki powinien byc ien szkla(chyba wiadomo o co chodzi).Co robie nie tak???

 

 

zdjecie:vizka3uz.th.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. We właściwościach światła: [Area Light Parameters]> "Samples"> "U:" i "V:", wstaw większe wartości, np. 8

 

2. Zbuduj materiał: "mental ray"> slot "Surface": Glass (lume), slot "Shadow": Glass (lume), slot "Photon"> Dielectric Material (3dsmax);

przy włączonym "Caustic" odznacz "Opaque Shadows when Caustics are Enabled"

 

ps.1

następnym razem może się przydać...

 

ps.2

wywal zdublowany wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji 6. można coś takiego zrobić:

 

1. Utworzyć nowe światło z już obecnego w scenie (dla zachowania popawności oświetlenia), następnie przypisać je tylko do obiektu, który ma generować "caustics" (Exclude/Include), później zostaje manipulacja właściwościami tego światła> "Shadow Parameters">Object Shadows> "Color" i "Dens."

2. Albo "zabawa" z przypisywaniem świateł do poszczególnych materiałów-praca w "Material Editor" + edycja świateł.

 

 

W wersji 7. Max`a można to załatwić (łatwiej) tak jak pisałem kilka postów wyżej (#4), wszystkie modyfikacje Shadow/Caustics wykonuje się z poziomu Edytora Materiałów + "(-) Opaque Shadows when Caustics are Enabled"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności