Skocz do zawartości

Scena 3D: Zamek nad woda


ZiBi_PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moja pierwsza praca na tym forum (mam nadzieje ze nie ostatnia :P)

Patrzac sie na moj obraz z puzli postanowilem go przeniesc w 3d.

Praca ma jeszcze wiele bugow itp. wiec prosilbym o uwagi z ewentualnym wyjasnieniem o co dokladnie chodzi i pomysl jak to naprawic/zmienic (lubie miec sie na czym oprzec)

 

 

 

wiekszy orbazek

http://img204.echo.cx/img204/439/zamekvfinall5zv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm.. wyglada jakby te flagi mialy polskiego orla.. ale nie wiedzialem ze Polacy w swojej historii mieli takie statki.. .. no ale moga byc.. jednak w zamku.. jeden dach jest jakby od meczetu.. a to juz przesada :D :D Jezeli chodzi o same modele.. to dosc malo szczegolow.. troszke musisz popracowac nad textura wody.. po lewej stronie na niebie jest biala plama - czy to cos ma imitowac slonce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie z tym meczetem to troszke moze przegialem. no ale to sie da poprawic. Co do flagi to TAK - To jest Flaga POLSKI :P

Wiem ze takich statkow to my nigdy nie mielsimy no ale po to jest 3d zeby sobie takie sprawic :P

 

Co do wody to macie racje. musze zrobic ja ciemniejsza bo wygalda jak "blotko" ??

Dzis postaram sie naprawic bledy (lacznie z tym "sloneczkiem" po lewej - niewiem z kad sie wzielo. chyba jakies omni dostalo lens przypadkowo.

 

Postaram sie dodac troche szczegulow - co myslicie o jakims streniku ? marynarzach , majtkach lub czyms takim :P

 

Dzieki za komentarze :P licze na wiecej :P

 

PS. Wiem ze woda wyglada strasznie sztucznie , nie wie ktos moze jak dodac efekt fali (lub piany morskiej) niemam zadnych pluginow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wszystko wyglada sztucznie...nawet slonce w tle jesli mozna je tak nazwac jest jakas mgielka a przydalyby sie prominie jakies wylatujace spoza chmur. Praca na poziomie animacji z Wrcrafta 1 sprzed okolo 10 lat :D...nie wiem ale przypomina mi sie tamten klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dostrzegam pewne problemy ze skalą. Na przykład drzewa są ogromne w porównaniu z murami miejskimi, już same liście są wielkości 1/3 - 1/4 okna zamkowego. Nastepnie flagi, myślę, że zróżnicowanie ich nieco, wpłynęłoby pozytywnie na obrazek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. no juz troche lepiej.. choc tamten kolor tla mi bardziej sie podobal.. a jezeli chodzi o aktualne chmurki to niezbyt.. jest duza roznica oswietlenia tla i samej sceny.. tlo jest za ciemne ... musisz podniesc troszke horyzont zeby niekonczyl sie rowno z linia zamku, bo wyglada to jak makieta. Masz cos nie tak pod zamkiem jakies szare odbicie niewiadomo skad sie tam wzielo.. cegly z ktorych zbudowana jest wieza sa zaaa duuze.. aa.. i gdzie sie podzialy okna w zamku ?? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie zamek wygląda jakoś tak plastikowo, cegły powinny raczej pochłaniać światło, a nie odbijać. Co do innych uwag, to może by postawić zamek na jakimś lądzie (np. na skale wyłaniającej się z odmętów)? Bo w obecnej postaci potrzebowałby baaaardzo długich (bo przecież obok zamku musi być dość głęboko, aby statki mogły pływać) i baaaardzo wytrzymałych (taka "wieżyczka" to jednak parę kilo jest) pali, aby go na nich zbudować. Dalej, horyzont faktycznie niespecjalnie teraz wygląda, postaraj się go nieco przesunąć, deski tworzące kadłub są chyba trochę za duże (tzn. może więcej razy powtórz teksturę), dodaj bump-map do kadłuba, również do biało-czerwonych "ząbków" i "przybrudź" je troszeczkę (bandery również), bo wyglądają nienaturalnie sterylnie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WYNIKU FORMATA UTRACILEM CALA PRCAE :-( MIMO ZE NIE BYLA ONA ZAAWASNOWANA TO JEDNAK MI JEJ SZKODA. W KONCU TROCHE CZASU JEJ POSWIECILEM I MOZE NAWET KIEDYS COS CIEKAWEGO BY Z NIJ POWSTALO. TERAZ POZOSTAJE MI JEDYNIE ROZPOCZAC JAKIS NOWY CIEKAWSZY PROJEKT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności