Skocz do zawartości

Niepotrafie rysować :P


Gość Shater

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiedzialem do jakiego dzialu to dac ;/

Hmm mam taki problem :] Kompletnie niepotrafie rysować na papierze, nigdy nic ciekawego mi niewychodzi, z plasstyki same paly i wogole, poprostu niemam talentu. Ostatnio dorwalem 3dmaxa i coraz bardziej mnie wciąga, Przez tydzien znajomosci zrobilem juz kilka prostych modeli... ale pojawia sie jeden problem ;/ Jezeli w rl nieumiem WOGOLE rysowac to czy moge jakos działać jako grafik 3d? czy to sie jakos łączy. Dodam jeszcze ze niejestem jakims noobem, bawie sie tez programowaniem (ale to mi wychodzi nawet :D) oraz php/html/perl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

z tego co sie orientuje wiekszosc grafikow choc troche rysuje :>

 

ale nie ma tez osob ktore kompletnie ni epotrafia rysowac.... mozna sie tego troche nauczyc. Luknij do tematu "tutoriale2d". Na ostatniej stronie (jeden z ostatnich postow) jest link do ksiazek pewnego goscia "jak rysowac". Mysle ze Ci sie przyda :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wlasnie ;/ btw mozesz dac link do tego posta olbo chociaz powiedz w jakim dziale sie znajduje do wasza wyszukiwarka SUX :P (imho trzebaby pomyslec nad wlasnym forum?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o zdolnosci manualne, to mozesz sie bez nich do pewnego momentu obyc. Chodzi mi o brak umiejetnosci rysowania w sensie machania lapka z olowkiem. Jednak trudno bedzie bez umiejetnosi bardziej zwiazanych z widzeniem: kompozycja, kolory, swiatlo itd. - do tego nie trzeba umiec swietnie rysowac, ale pewne umiejetnosci bardzo sie przydaja. Oczywiscie sa graficy 3d, ktorzy nic nie potrafia narysowac, ale pewnie nie ma ich bardzo duzo. Nie jest to obowiazkowe, ale sie przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysunek to kwestia wprawy.

talent daje Bozia,ale mozna tez go sobie wypracowac.

wszystko zalezy od ciebie!

cwiczenie czyni mistrza jak to mowia.

i chyba ma to szerokie zastosowanie.

tak sadze

pozdrawiam

 

ps: jak robisz w maksie to sie pochwal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w domu mowia ze umiem rysowac ja wiem ze nie umiem dlatego nie rysuje :D

ale napewno rysowanie pomaga...ale mozna sie bez niego obejsc

ja nie rysuje a jakie mi ladne obrazki wychodza ;P ;P hehehe[joke]

tak jak pisze chalek trudno jest bez umiejetnosci widzeniakompozycja kolory swiatlo

mi sie wydaje ze jest wiecej niz troche grafikow ktorzy nie "potrafia" rysowac i nie rysuja

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje,ze w ogole w dzisiejszych czasach jak ktos sobie fotoszopa zainstaluje na kompie to juz mowi ze sie grafika zajmuje.

a grafika to wbrew pozorom szeroka i zlozona dziedzina.

a u jej podsatwy mimo wszystko lezy...olowek.

ale takie moje zdanie tylko.

 

nielot rysuj chlopaku!

ja tez sie ucze rysowac i nie jest latwo,ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze moowiac to u mnie sie od rysowania zaczelo...hehe...komixy itd...ale potem chcialem sobie cos "ożywic" no i max byl jak zbawienie:)

nadla rysuje:P

no pewne zdolnosci sie przydaja

p.s. nie martw sie T.Bagiński powiedzial ze ktos kto nie umie rysowac moze byc swietnym animatorem, a co do rysunku to radzil zeby rysowac:)

bo to pomaga(prcentuje w przyszlosci), i nie wyklucza ze ktos kto nie ma talentu nie moze byc grafikiem-modelarzem, ale takich jest bardzo malo...ale sa...wiec moze to ty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności