Skocz do zawartości

Animacja - BlueBox, camera match czy co???


docxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Przymierzam sie do zrobienia animacji. Chcialbym polaczyc film nagrany camera i efekty w 3ds maxie. Mam jednak male pytanie. Ja to zrobic?

Bawilem sie ostatnio w Star Wars i zrobilem stary, dobry efekt. Miecz swietlny. Wszystko git, ale nie podoba mi sie jedno. Jak to robilem, to kamera stala caly czas w miejscu i nie bylo problemu.

Jednak chcialbym cos wiecej, np. gdy sie obracam, to camera w scenie rowniez, obiekty sa dopasowane itp. Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi.

Jak to wszystko zrobic. Czy trzeba uzyc camera match, czy moze cos a'la bluebox (jest cos takiego w 3ds maxie?). Chodzi np. ze dlon bede mial czala czarna i ta czern nie bedzie widoczna w scenie-taka maska jak w materialach).

Nie chodzi mi o jakis piorunujacy efekt. Chodzi mi o same podstawy. A moze macie jakies dobre linki albo propozycje ksiazek w ktorych jest to opisane?

Z gory dzieki za odpowiedz.

 

Pzdr, Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no oczywiscie aby dopasowac ruch kamery maxa do kamery"normalnej" nalezy uzyc camera trackera. Masz na ten temat tutorial w tutorialach maxa dolaczonych do softu ("USING CAMERA TRACKER")

 

 

blueboxa w maxie nie ma, no chyba,ze zaopatrzysz sie w plugin, takei rzeczy robi sie w programach do compositingu(adobe after effect itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie mam, ja sie tym bawilem z 3 lata temu teraz nie mam kamery to nie mam jak robic:P, ale nie wiem po co ty to chcesz zobaczyc... a masz sceny do tych tutoriali maxowych?? bo tam jest ukonczony filmik z camera trackerem ( taki z nosorozczem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko git, ale wytlumaczcie jedno. Mam scene, pointy i camera match, ale jak teraz zrobic ze jak ruszam sie prawdziwa kamera (czyli obraz tez sie 'rusza'), to ten ruch tez jest odzwierciedlony na wirtualnej kamerze w scenie? Czyli np. obracam sie prawdziwa kamera wokol siebie i dzieje sie to samo w scenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności