Skocz do zawartości

FLASH-grafiki


kuback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. pytanko takie do Was. Nieznam flasha prawie wogóle ale robie stronke :). Mom stworzony przycisk i wiem jak zrobić żeby ten przycisk był odwyłaczem do innej strony internetowej , np: max3d.pl . Ale powiedzcie mi prosze jak zrobić żeby ten przycisk otwierał jakiś obraz jpg który znajduje się np w biblitekach. Mam nadzieję że wyjaśniłem odpowiednio :) . Z góry dziękuje !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam mam ten sam problem tylko kolega wyżej chyba źle zrozumiał pytanie nie chodzi o odesłanie po kliknięciu na url tylko chodzi oto żeby po kliknięciu przycisku pojawił się obrazek który jest w biliotece flasha czyli wywołać symbol graphic który jest umieszczony np w drugiej klatce !!! Jak komuś się będzie chciało to proszę o poprawną odpowiedź potrzebuję tej prostej funkcji do stworzenia galeri zdjęć !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcja attachMovie

 

MovieClip.attachMovie

 

 

Składnia

 

anyMovieClip.attachMovie(idName, newname, depth);

anyMovieClip.attachMovie(nazwaIdent, nowaNazwa, głębokość);

Argumenty

 

idName Nazwa klipa w bibliotece do przyłączenia. To nazwa wprowadzona w polu Identifier w polu dialogowym Symbol Linkage Properties (Właściwości Powiązań Symbolu).

 

newname Unikalna nazwa instancji dla klipa, który ma zostać przyłączony.

 

depth Liczba całkowita określająca poziom na którym ma być umieszczony klip.

 

Opis

 

Metoda; tworzy instancję klipa z biblioteki i przyłącza go do klipa podanego w anyMovieClip. Użyj removeMovieClip lub akcji/metody unloadMovie,aby usunąć klip przyłączony przy pomocy attachMovie.

 

Player

 

Flash 5 lub późniejszy.

 

To samo mamy pod F1, tyle, że po angielsu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Huter za przetłumaczenie ale nadal nic mi to nie mówi !!!

 

Jeszcze raz zapytam i prosił bym o napisanie kodu !

 

Mam miniaturkę zdjęcia 100x75 pikseli jako MC umieszczoną w Sene1 o nazwie (m1) chce aby po kliknięciu na miniaturkę wyskoczyło mi zdjęcie 400x300 pikseli jako MC o nazwie (d1) w Scene1 pod miniaturką i żeby po kliknięciu miniaturka nie znikneła !!!

 

Prosił bym o napisanie kodu !!! Czytałem podobne tematy ale każdy zadaje pytania po swojemu i niebardzo wychodzi cokolwiek z czyjegoś wątku!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m1.onPress = function() {

MC.attachMovie(zdjecieid, d1, depth); //depth musi być mniejszy niż depth miniaturki

// pozycjonowanie zdjecia;

d1._x = jaks wartość; (współrzędne na osi X)

d1._y = jakaś wartość; (współrzędne na osi Y)

}

Spróbuj tak. Mam nadzieję, że nigdzie się nie pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyskakuje mi jakiś błąd po wprowadzeniu tego kodu może inaczej poprostu mam buttona umieszczam go w scenie w pierwszej klatce po kliknięciu ma wyskoczyć zdjęcie !!! ręce mi już opadają chyba już nic prostrzego niemoże być !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki błąd wystakuje.

 

do buttona jest prosciej :) :

button.onPress = function() {

tutaj to co Huter napisał;

}

 

 

Z tą miniaturką:

//Dodajesz przycisk do sceny (miniaturka)

attachMovie("buton", "m1", 2);

 

//przypisujesz akcję do miniatury, którą przed chwilą dodałeś

m1.onPress = function() {

attachMovie("zdjecie", "nazwa", 1);

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy że depth zdjęcia musi być mniejszy od depth miniaturki ?

 

 

Zacytuje ponownie

 

depth Liczba całkowita określająca poziom na którym ma być umieszczony klip

 

Nie chce się czepiać ... ale jak Ty nie rozumiesz przetłumaczego fragmentu helpa do flasha to chyba za głęboko sięgasz ... czy rozumiesz coś z tych skryptów które dostajesz? Czy zwyczjnie zrobisz ctrl+c, a potem ctrl+v i będziesz się cieszył, że działa?

 

Ciekawe, czy wiesz, że musisz obiektowi w biblotece nadać nazwę w menu Linkage ... bo co z tego, że Flash będzie wiedział, iż ma wgrać, np. mc buton jak nie ma takiego mc w biblitece :P

 

 

//Dodajesz przycisk do sceny (miniaturka)

attachMovie("buton", "m1", 2);

 

//przypisujesz akcję do miniatury, którą przed chwilą dodałeś

m1.onPress = function() {

attachMovie("zdjecie", "nazwa", 1);

}

 

no... nice... mam tylko jedną uwagę ... ten skrypt bedzie ładował zdjęcie pod buttonem :P ... chyba lepiej zmienić detah (głębokość) ... choć i tak zdjęcie ładowane na buttonie to zła sprawa ... przydało by się pozycjonowanie _x i _y by umieścić na dogodnym miejscu - no ale to już conradino chyba zrobi :)

 

 

button.onPress = function() {

tutaj to co Hunter napisał;

}

 

Hunter? Wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ciekawe jakby wyglądała rozmowa między nami o czymś oczym ty niemasz pojęcia a ja mam chyba podobnie a jeżeli chodzi o sięganie za głęboko to chyba nie sądzisz że jeżeli ktoś na początku nie łapie tematu skazany jest na odstawienie go na pułkę wszystko zależy od dobrych chęci tłumaczącego czyli nauczyciela nie wszyscy nadają się na to stanowisko więc jeżeli irytuje cię tłumaczenie to rozumiem tak czy siak staram się zrobić prostą galerię grafik i się nie poddam !! :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ciekawe jakby wyglądała rozmowa między nami o czymś oczym ty niemasz pojęcia a ja mam chyba podobnie [...]

 

Co masz podobnie? ... rozmowa by nie wyglądała bo gadać o czymś o czym nie mam pojęcia, zwłaszcza, że temat wykracza poza moje doświadczenie jest pozbawione sensu - jak można się uczyć? ... to jak kupić książkę do flasha i zacząć czytać od połowy :|

 

[...] jeżeli chodzi o sięganie za głęboko to chyba nie sądzisz że jeżeli ktoś na początku nie łapie tematu skazany jest na odstawienie go na pułkę [...]

 

Wręcz przeciwnie ... ale jak Ty nie zrozumiałeś przetłumaczonego helpa attachMovie to pokazało twoją znajomość AS ... na wszystko jest czas ... ja się obecnie ucze 3ds max i starannie dobieram sobie poznawanie dziedzin programu zgodnie z umiejętnościami - czegoś nie rozumiem, czegoś tak trudnego jak reactor? Przyjdzie na to czas ... co mi z tego, że ktoś mi wyjaśni jak ja tego nie pojmę ... nie zrozumiem ...

 

[...]wszystko zależy od dobrych chęci tłumaczącego czyli nauczyciela nie wszyscy nadają się na to stanowisko więc jeżeli irytuje cię tłumaczenie to rozumiem tak czy siak staram się zrobić prostą galerię grafik i się nie poddam !! :)))

 

Źle, że tak to odebrałeś ... mi nie chodzi o to, że słabo rozumiesz ... tylko, że nie masz podstaw ... ale to już twoja sprawa :)

 

 

Teraz glerie we flashu robi się z funkcją loadMovie ;) - pozdro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności