Jump to content

piotrek

Members
 • Posts

  6,597
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

piotrek last won the day on August 8 2012

piotrek had the most liked content!

1 Follower

City (optional)

 • Miasto
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

piotrek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In Rare

Recent Badges

293

Reputation

 1. Dla mnie bomba. Zwłaszcza, że, jak piszesz, zero modelowania i sztuczności — sama natura. ;)
 2. Miałem na myśli nie język, w którym napisany został program, ale taki, którego można używać wewnątrz tego programu jako np. wewnętrznego języka skryptowego (albo kompilowanego).
 3. Nie mogę się doczekać tego fukcyjnego języka. W ogóle jest dzisiaj na rynku aplikacja (3D albo do kompozycji), która używa języka funkcyjnego? Tak, Python jest niby trochę funkcyjny, ale taki Houdini chyba nie wykorzystuje tego. A może wykorzystuje? Podejrzewam, że też może was czekać ciężka batalia z przekonaniem środowiska do podejścia funkcyjnego. Dla kogoś, kto całe życie pisał i myślał imperatywnie może to na początku być problemem.
 4. VOP to VEX operator, a VEX to taki język. Z dokumentacji:
 5. VOP w Houdinim to takie programowanie przy użyciu graficznych bloczków zamiast kodu, więc po polsku VOP Raytracer to będzie VOP Raytracer. Chyba, że słowo Raytracer przetłumaczymy ;)
 6. Widziałem to kilka dni temu -- moim zdaniem jeden z najlepszych tutoriali. Może warto dać linka, jeśli już napisałeś: http://tmdag.com/vopraytracer-pt1/.
 7. Dobrze, że odkopałeś, bo przeoczyłem to. Ciekawa sprawa.
 8. To był świetny pomysł. Szkoda tylko, że np. Trzy kolory są z lektorem… Za to polskie filmy — wyśmienicie!
 9. W tym DELL-u nie ma systemu.
 10. Sam szukam notebooka w tej cenie i znalazłem jedynie to: http://www.x-kom.pl/p/103343-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-7520-i7-3612qm-16gb-1000-dvd-rw-1080p.html Tutaj jest jego recenzja: http://laptopy.gadzetomania.pl/2012/07/03/dell-inspiron-15r-special-edition-7520-test-intel-core-i7-3612qm-amd-radeon-hd-7730m Pomimo drobnych niedoskonałości jest dobry, tylko dla mnie, wedle recenzji, ma zbyt wolny dysk (mi osobiście badzo zależy na czymś szybkim). Interesujące modele ASUS-a miały błyszczącą matrycę, co dla mnie je dyskwalifikuje. Do tego trzy porty USB to trochę mało. Ten Dell podobno się nie przegrzewa, co jest wielkim plusem, ale za to ponoć głośno chodzi — coś za coś. Poza tym, na tym Radeonie nie ma CUD-ów, ale może za dużo bym chciał w tej cenie.
 11. tokem — ale otwiera się w jakichś programach ten plik? Otwórz w jakiejś przeglądarce obrazków i zapisz w innym miejscu. Potrafisz go skopiować? Przeskanuj dysk w poszukiwaniu badsectorów.
 12. Na szybkość działania serwera mają wpływ: — dynamiczne strony vs. statycze: statyczne są znacznie szybsze. Serwer jedynie wysyła gotowe pliki html, jpg, png, css, js do klienta, gdy ten o nie poprosi. Trochę więcej mocy potrzebuje serwer, gdy ma jeszcze sam generować te pliki — wykonywać jakieś operacje czy obliczenia. DOtyczy stron PHP, ASP czy innych technologii lub frameworków (Ruby On Rails). Oczywiście skrypt skryptowi nie równy — jeśli są to proste pliki php, które jedynie w niebyt skomplikowany sposób generują HTML, działa to szybko. Jeśli skrypt PHP wykonuje jakieś skomplikowane operacje, parsuje, odwołuje się do bazy danych etc. jest to znacznie bardziej wymagające. — połączenia z bazą danych: każde połączenie z baza danych kosztuje trochę zasobów. Jeśli jest tego sporo, przy dużej ilości połączeń może się mulić. Tutaj można optymalizować: zamiast wielu zapytań tak zaprojektować aplikację, by było jedno zapytanie (jest to znacznie (!!!) szybsze). Pozostaje kwestia, czy serwer bazy danych jest na tym samym komputerze, czy na innym. Wypisałem najbardziej powszechne i najczęściej występujące elementy. Czasami strona jest zrobiona w PHP, ale same skrypty mogą np. używać do generowania pewnych danych innych aplikacji (np. rozkłady jazdy), które też mają wpływ na obciążenie serwera (zwłaszcza, jeśli te programy są uruchamiane na tej samej maszynie).
 13. Masz włączoną pamięć wirtualną, plik stronicowania, czy jakkolwiek się to nazywa w Windowsie?
 14. Jeśli masz trzy partycje i oprócz tego czwartą jako C:, to nie zrobisz już na tym dysku kolejnej partycji. Sekret tkwi w tym, że partycje dzielą się na dwa rodzaje: tzw. partycje podstawowe (primary) i rozszerzone (extended). Ale na dysku można mieć maksymalnie cztery w sumie. Przy czym na partycji rozszerzonej tworzy się tzw. dyski logiczne, których już może być dowolna liczba. Pewnie masz tak zrobione, że te trzy ukryte są zrobione jako partycje podstawowe. Czwartą, zamontowaną pod dysk C: zrobiłeś też podstawową. Tym samym wyczerpałeś limit partycji. Aby mieć więcej partycji na dysku (więcej literek w oknie Mój Komputer), musisz jedną z tych czterech skasować i utworzyć partycję rozszerzoną i dopiero na niej dyski logiczne. Jeśli to nowy komputer bez systemu, to ja olałbym te istniejące ukryte partycje (jeśli na którejś z nich są sterowniki do urządzeń, przegraj je na płytę DVD lub na pendriva) i usunąłbym je. Później na początku dysku utwórz partycję podstawową (na system, czyli dysk C: ) i później na reszcie dysku zrób partycję rozszerzoną. I na tej partycji (nie da się na niej bezpośrednio danych zapisywać, trzeba utworzyć dysk logiczny) utwórz dyski logiczne (może być jeden duży zajmujący całą partycję rozszerzoną), który podmontujesz jako dysk D: w Windowsie. Po więcej szczegółów i informacji odsyłam do ulubionej wyszukiwarki i hasła „dyski logiczne, partycje podstawowe” czy coś podobnego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy