Skocz do zawartości

Modelowanie samochodu...


Monster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Heh, nie myslalem ze kiedys wysle wlasnego posta. Forum sledze od ponad pol roku, ale dopiero niedawno sie zarejestrowalem (hmm, dziwne - zarejestrowal sie i juz ma jakies problemy :]). Ale zeby nie denerwowac moderatorow przejde do sedna sprawy. W jaki sposob modelujecie samochody ? Spline\'ami i surface\'m czy \"boxowaniem\" ? Chetnie przeczytam wszelkie opinie, wady, zalety itp. kazdej z metod. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znam je na pamięć :]

Tylko jakos dziwnie opcja surface, niestety, jest chyba moim wrogiem. Byc moze cos robie nie tak (a raczej NA PEWNO) ale nie wiem co. Dlatego jestem ciekaw czy tylko mi te spline\'y nie wychodza ? Poza tym chcialem poznac opinie uzytkownikow o obu sposobach modelowania (ktora metoda powszechniejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj se dokładnie wszystkie WiPy samochodów, a jest ich sporo, zazwyczaj przy każdym pisze, jaką metodą jest robiony. Ja sam na razie robie splajnamii wadą tej metody jest to, że jak coś sknocisz, musisz się późnmiej cofać do tyłu :(. Wymaga ona wiele cierpliwości. Polymodelingu jeszcze nie próbowałem, ale patrząc na prace AcidBoya XL (polymodeling) czy Tomka Rozkosza (splajny) widać, że obiema technikami, można osiągnąć równie dobre rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest to pytanie godne hiperpoczątkującego, ale musze je zadać aby mieć pewność że dobrze myśle. Polymodelling to modelowanie z wielokątów, czyli odpowiednie mieszanie vertexami tak, by stworzyć obiekt 3d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polymodling to...hmm.. tworzysz sobie na poczatku Plane\'a i konwertujesz go na Editable Poly....i potem sobie od tego Plane extrudujesz kolejne krawedzie az powstaje caly obiekt/siatka....

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dobrze myślałem, o co chodzi z tym polymodellingiem. Pytanie o blueprinty (nie bijcie mnie!). Sprawdzałem na prawie wszystkich podanych w historii stronach (zadałem sobie trud przeszukania archiwum, zeby nikt mnie nie zjechał) i na zadnej stronce z blueprintami nie znalazłem Passata W8. Ponieważ MUSZĘ(!) go zrobić na po wakacjach, bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze da sie znalezc dokladne blueprinty tego co sie chce modelowac.

Czasami trzeba korzystac z normalnych zdjec.

Poszukaj w googlu zdjec passata z boku tylu,przodu,gory.

Mysle ze cos sie znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności